مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

اتوپلاستی چیست؟

اتوپلاستی چیست؟

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

اتوپلاستی به عمل جراحی زیبایی گوش اطلاق می گردد که طی این نوع عمل ، اندازه و میزان برجستگی گوش کاهش داده می شود ، در همین راستا در این مقاله به طور مختصر به بررسی عمل اتوپلاستی پرداخته شده است .

کاربرد اتوپلاستی

  • کوچک کردن گوش های بسیار بزرگ
  • کاهش برجستگی گوش های برجسته با درجات متفاوت در یک یا هر دو گوش
  • بازسازی و یا اصلاح مشکلات لاله گوش
  • عمل ترمیمی در موارد نارضایتی از جراحی گوش قبلی
  • درمان گوش های آسیب دیده در اثر ضربه ، سوختگی، سرماخوردگی
  • رفع غیر قرینگی گوش ها
  • درمان پارگی نرمه گوش ناشی از کشیدگی گوشواره

اتوپلاستی


چگونگی انجام اتوپلاستی

به طور کلی مدل های مختلفی از عمل جراحی برای اصلاح مشکلات ظاهری گوش انجام می شود اما معمولا عمل اتوپلاستی به آن دسته از جراحی هایی گفته می شوند که باعث نزدیک کردن گوش ها به سر می گردد که در این صورت گوش کوچک تر به نظر خواهد رسید.

نزدیک کردن گوش به سر ، برای گوش‌هایی کاربرد دارند که اندازه طبیعی دارند اما به لحاظ ژنتیکی یا عدم کامل شدن مراحل رشد طبیعی ، گوش خم شدگی های معمول را ندارند ، از این رو بزرگتر بنظر رسیده و بیشتر در معرض دید قرار می گیرند که در افراد بسیاری مخصوصا کودکان ، باعث خجالت و منزوی شدن فرد می گردد .

برای رفع برجستگی گوش ، خمیدگی یا شکل غضروف گوش تغییر داده می شود و یا در صورت لزوم از غضروف قرار گرفته در گودی گوش برداشت می شود تا بتوان گوش ها را به سمت داخل جمع کرده و از برجستگی آن کم کرد ، بدین ترتیب گوش ها تناسب بهتری با سر و صورت پیدا خواهند کرد .

نتایج اتوپلاستی

جراحی اتوپلاستی بدون تاثیرگذاری در میزان شنوایی فرد ، در صورت موفقیت انجام این عمل ، شکل طبیعی تری از گوش ها را ایجاد خواهد کرد و تعادل مناسب تری را برای گوش ها و صورت ایجاد می کند زیرا رفع مشکلات کوچک ، می تواند تاثیر عمیقی در ظاهر فرد و اعتماد به نفس او ایجاد کند.

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم