مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

احتمال سرطان پس از لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست ؟

احتمال سرطان پس از لیزر موهای زائد

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

امروزه از بین بردن موهای زائد یکی از معروف ترین و راحت ترین روش های از بین بردن و خلاصی از شر موهای زائد بدن می باشد. به طوری که استفاده از این روش با توجه به هزینه ای که برای مردم به همراه دارد شایع تر می باشد. اما حال با توجه به اینکه استفاده از لیزر فراگیر شده است متخصصان نگران این مسئله هستند که حذف موهای زائد احتمال سرطان پس از لیزر موهای زائد را برای بیماران همراه خواهد داشت؟

این مسئله به خاطر استنشاق دود ناشی از آن و ترکیب سوزش مو و مواد شیمیایی‌ای است که تولید می‌شود. نگرانی های زیادی برای افرادی که برای حذف موهای زائد خود از لیزر استفاده می کنند وجود دارد از همین رو ما در این مقاله تلاش کردیم به بررسی احتمال سرطان پس از لیزر موهای زائد بپردازیم و شما را نیز از این مسئله آگاه کنیم با ما همراه باشید.

سرطان پس از لیزر موهای زائد

سرطان پس از لیزر موهای زائد

در طی سال های گذشته برای رسیدگی به این مسئله و نگرانی هایی که در این رابطه به وجود آمده است پزشکان تحقیقات بسیار زیادی را انجام داده اند و به این نتیجه رسیده اند که در صورتی که افراد برای لیزر موهای زائد خود نزد پزشک و اپراتوری متخصص نروند به دلیل استنشاق بوی دود سوخته که حاوی مواد شیمیایی می باشد حساسیت ها و التهاب هایی را در مجاری هوایی افراد ایجاد می کند که مسبب سرطان در افراد می شود.

این شیوه درمانی تنها باید در فضاهای دارای سیستم مناسب تهویه هوا و خارج کننده دود و بخار انجام شود. همچنین باید بدانید که پرستاران و کادر پزشکی که از این دستگاه برای درمان بیماران استفاده می کنند در معرض خطر می باشند. در واقع افرادی که روزانه به طور ۸ ساعت مداوم در معرض این مواد شیمیایی قرار دارند احتمال ابتلا به سرطان در آنان بسیار زیاد می باشد.

با این حال هنوز تحقیقات زیادی در این زمینه صورت نگرفته که نشان دهد تماس زیاد با این مواد شیمیایی دقیقا تا چه حد است. به همین دلیل است که محققان استفاده از این روش را تنها در مکان هایی باز یا با تهویه مناسب توصیه می کنند. اما هنوز پزشکان احتمال سرطان پس از لیزر موهای زائد را برای افرادی که از بیماری های ریوی رنج می برند و یا بیمارانی که به کرات از روش‌های لیزری برای زدودن مو استفاده می‌کنند اعلام نکرده است.

منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم