انواع پروتز

انواع پروتز

 

پروتز ها نگاه دارنده هایی مصنوعی هستند که امکان کاشت و یا تزریق زیر پوست و یا درون بافت های مختلف بدن را دارا می باشند.

در حالت کلی پروتز در بخش های مختلف بدن جهت مصارف درمانی و یا زیبایی قابل استفاده می باشد که در ادامه به انواع مواد مورد مصرف اشاره خواهد شد.

  • سیلیکونی
  • آب نمکی
  • ژل شکل دهنده

نوع پروتز انتخابی متقاضی و نتایج معاینات وی تعیین کننده نوع پروتزی است که در نهایت در عمل جراحی به کار برده می‌شود.

پروتز سیلیکونی:

پروتزهای سیلیکونی گرد و مملو از ژل چسبنده‌ با ظاهر طبیعی هستند و باعث ناراحتی بیمار نمی‌شوند. پروتز سیلیکونی در صورت پاره شدن از بین نمی‌رود. در استفاده از این گزینه بیمار دست‌کم باید ۲۲ سال داشته باشد.

 

پروتز آب نمکی:

پروتزهای آب نمکی گرد و مدور و پر شده از محلول آب نمک (سالین) استریل یعنی محلولی هستند که به طور طبیعی در بدن وجود دارد. این پروتز در صورت پاره شدن تخت و صاف می‌شود و مایع آن طی فرایندی طبیعی جذب بدن می‌شود. بیماران جوانتر از ۱۸ سال نمی‌توانند از این نوع پروتز استفاده کنند.

 

پروتز ژل شکل دهنده:

 

پروتزهای ژل شکل دهنده از سیلیکونی با قدرت چسبندگی بسیار بالا و شکلی متناسب با آناتومی بدن بیمار ساخته می‌شود. به کمک این پروتزها زمان استراحت و بهبود کاهش و عوارض کمتری امکان بروز می‌یابد. البته این مورد نیز نیاز است جهت بیماران بیشتر از 22 سال استفاده شود.

انواع پروتز
| امتیاز: از 5

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند