مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

بای پس معده

بای پس معده

بای پس معده

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

بای پس معده

جراحی بای پس معده یکی از جراحی های رایج برای کاهش وزن می باشد که حدود ۸۰ درصد از جراحی های زیبایی در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

در حالت کلی جراحی بای پس معده شامل دو بخش است:


بخش اول: ساخت یک کیسۀ کوچک در معده

جراح، معده را به دو قسمت تقسیم میکند؛ بخش بزرگ و بخش کوچکتر. سپس بخش کوچک معده دوخته میشود تا ظاهری شبیه یک کیسه پیدا کند. بخش قسمت کیسه مانند تنها میتواند حجم کمی از غذا را در خود جای دهد. در نتیجه، فرد زودتر سیر میشود و غذای کمتری میخورد. این استراتژی با نام «محدود کننده» هم شناخته میشود زیرا حجم غذای وارد شده به معده را محدود میکند.

بخش دوم: بای پس

بای پسجراح قسمت کوچک معده را از قسمت بزرگتر و دئودنوم (اثنی عشر) جدا کرده و  آنرا به ژژنوم متصل میسازد.به این روش Rox-en-Y گفته میشود.
پس از روش Rox-en-Y، غذا بدون گذر از اثنی عشر بطور مستقیم از معده به روده میرود که باعث میشود جذب کالری و مواد مغذی محدود شود و کاهش وزن صورت می پذیرد.
بخش اول و بخش دوم در یک جراحی انجام میشوند که آنرا جراحی بای پس معده Rox-en-Y می نامند.
اغلب، این روش بصورت لاپاروسکوپی انجام میشود در صورتیکه لاپاراسکوپی امکان پذیر نباشد از روش لاپاراتومی ( برش در ناحیۀ شکمی ) استفاده میکنند.

دوران نقاهت و عوارض بالقوه
بعد از جراحی بای پس معده، بیماران پس از دو تا ۳ روز از بیمارستان مرخص میشوند و میتوانند فعالیت های معمول خود را پس از ۲ یا ۳ هفته از سر گیرند. حدود ۱۰ درصد از بیماران عوارض زیر را دارند:

  • عفونت زخم
  • مشکلات گوارشی
  • زخم معده
  • خونریزی

نزدیک به یک تا پنج درصد از بیماران عوارض جدی و خطرناک دارند که شامل موارد زیر هستند:

  • لخته شدن خون (آمبولی ریه)
  • سکته قلبی
  • سوراخ در محل اتصال روده در جراحی
  • عفونت و خونریزی های جدی

خطر بروز عوارض در مراکزی که این جراحی را انجام میدهند بسیار کم است و خطر مرگ بسیار اندک میباشد. (حدود ۰٫۲% تا ۰٫۵% ،یا کمتر از یک نفر از هر ۲۰۰ نفر).

بعد از انجام جراحی بای پس معده، احتمال رخ دادن برخی از مشکلات در سلامت افراد وجود دارد. مانند عدم جذب کافی آهن و کلسیم که میتواند باعث ایجاد کم خونی یا پوکی استخوان شود؛ اما با انجام تست خون و مصرف مکمل های غذایی میتوان این احتمال را کاهش داد.

منبع: کلینیک تخصصی پیکرتراشی و تناسب اندام نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم