مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

بهترین روش کاشت مو

بهترین روش کاشت مو

بهترین روش کاشت مو

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

بهترین روش کاشت مو چیست؟

با تغییر عادات غذایی، افزایش استرس های زندگی و افزایش آلودگی هوا در شهرها، امروزه افراد زیادی از مشکل ریزش مو و طاسی رنج می برند. چه بسا این مشکل، زندگی اجتماعی و کاری آنها را نیز تحت تأثیر قرار داده است. از این رو، افراد مبتلا به کم مویی و ریزش مو همواره به دنبال بهترین روش کاشت مو بوده و پزشکان و متخصصان پوست و مو نیز در تلاشند تا بهترین شیوه کاشت و پیوند مو را به بیماران ارائه نمایند.

از ابتدا روش های بسیاری برای تهیه گرفت های مو و پیوند آن به منطقه کم موی سر وجود داشته است. روش های اولیه، حالتی مصنوعی و عروسکی به بیمار می بخشیدند و همین امر باعث شد تا اعتماد بسیاری از افراد به روش های کاشت مو از دست برود.

امروزه روش های مختلفی برای کاشت مو و پیوند مو به سر وجود دارد که از جمله آنها می توان به روش FIT، FUT، HRT ، BHT، SUT، روش ترکیبی FIT و FUT و …. اشاره نمود. اما جدیدترین و بهترین روش کاشت مو ، ترمیم مو به روش PRP یا با کمک سلولهای بنیادی می باشد.

PRP ، بهترین روش کاشت مو

روش پی آر پی که به روش کاشت مو با سلول های بنیادی نیز معروف است، با هدف افزایش تراکم مو در نقاط طاس و کم موی سر انجام می شود. در این روش خون فرد بیمار با ژل پی آر پی تغلیظ شده و پس از سانتریفیوژ، به سر فرد تزریق می شود تا با استفاده از ازدیاد سلول های بنیادی، رشد مو در مناطق کم مو و طاس سر تحریک شود.

به این ترتیب، بدون هیچگونه درد و جراحتی، سلول های عامل رشد مو در سر فرد به جریان افتاده و با استفاده از پلاسمای خون غنی از پلاکت، ریزش موی فرد کاهش و رشد مو در وی افزایش می یابد.

بهترین روش کاشت مو

روش PRP (پی آر پی)

روش پی آر پی یا پلاسمای غنی از پلاکت بهترین روش کاشت موی سر طبیعی است که با استفاده از سلول های بنیادی و فاکتورهای رشد بدن خود فرد بیمار، به افزایش روند رشد مو در وی کمک می کند. این روش درمانی موثر و قطعی برای طاسی و کم پشتی مو است و مزایای زیادی دارد.

از جمله مزایای روش PRP عبارتند از:

  • عدم نیاز به جراحی
  • مدت زمان کم مورد نیاز (حدود یک ساعت الی ۹۰ دقیقه)
  • مشاهده نتایج طبیعی بهترین روش کاشت مو
  • دوره نقاهت کوتاه و بهبودی سریع

بهترین کاندیدای روش پی آر پی چه کسانی هستند؟

مردان و زنان مبتلا به طاسی آندروژنیک می توانند از بهترین روش کاشت مو، PRP استفاده کنند. همچنین زنان مبتلا به طاسی کششی یا آلوپسی ترکشن نیز می توانند از این روش استفاده کنند. طبق تحقیقات به عمل آمده عمل پی آر پی در مواردی که فرد اخیراً مبتلا به ریزش مو شده است، بهترین نتایج را داشته است. در مقابل این روش برای افراد طاس که دچار ریزش موی کلی شده اند کارایی ندارد.

هزینه عمل پی آر پی

حداکثر زمان لازم برای انجام عمل پی آر پی حدوداً ۹۰ دقیقه می باشد. تزریق پی آر پی در ۴ ماه ابتدایی درمان هر یک ماه یک بار انجام می شود. هزینه عمل PRP تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نمی گیرد اما به صورتی است که افراد بسیاری می توانند از عهده هزینه های این عمل درمانی بر آیند. هزینه عمل پی آر پی بسته به میزان ریزش موی فرد و کلینیک انتخابی و مهارت پزشک متغیر است.

آیا روش SUT بهترین روش کاشت مو است؟

در بسیاری از کلینیک های پوست و مو که امکان ترمیم مو و تقویت مو به روش سلول های بنیادی (PRP) نیست، از روش SUT به عنوان بهترین روش کاشت مو یاد می شود. این روش در مقایسه با روش های FIT و FUT که در آن ها به جلسات مکرر کاشت مو نیاز است، از مزایای بیشتری برخوردار است.

در این روش، مانند روش های سنتی FIT و FUT نیازی به عمل جراحی و بیهوشی نمی باشد و برداشت مو توسط دستگاه اتوماتیک انجام می شود. برداشت مو در روش SUT ، به عنوان بهترین روش کاشت مو ، می تواند تا ۱۴۰۰۰ تار مو باشد. خط رویش در روش SUT بسیار طبیعی بوده و دیگر ظاهری مصنوعی و عروسکی برای فرد به وجود نمی آورد. به علاوه که امکان کاشت مو در یک جلسه در این روش برای بیمار فراهم می شود.

از روش SUT به عنوان بهترین روش کاشت مو و جدیدترین متد ترمیم مو در آمریکا و اروپا یاد می کنند.

کاشت مو با تراکم بالا

هزینه کاشت مو به روش SUT

قیمت کاشت مو یکی از عوامل تاثیر گذار در تصمیم بیمار برای انجام عمل کاشت مو است. اگر بخواهیم از روش SUT به عنوان بهترین روش کاشت مو بدون نیاز به سلول های بنیادی نام ببریم، آنچه به عنوان نتایج این روش حاصل می شود، کاملاً ارزش صرف هزینه کاشت مو به روش SUT را دارد. هزینه کاشت مو با توجه به سطح مورد نیاز برای کاشت و میزان ریزش مو و وضعیت بانک موی فرد و مهارت پزشک متخصص و کلینیک پوست و مو مورد انتخاب، متغیر می باشد.

اولین عاملی که هر پزشک کاشت مو به آن دقت می کند، بانک موی فرد و تعداد گرفت مورد نیاز برای انجام عمل کاشت مو است. سپس با توجه به معیارهای در نظر گرفته شده به انتخاب بهترین روش کاشت مو می پردازد.

از آنجایی که در روش SUT تمامی معایب و نواقص روش های FUT و FIT برطرف شده است، بنابراین هزینه بالاتر عمل کاشت مو به روش SUT نسبت به روش های قدیمی تر، کاملاً منطقی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم