مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

ترمیم ساقه مو با بهترین روش تقویتی مو

روش ترمیم ساقه مو

ترمیم ساقه مو با بهترین روش تقویتی مو

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

به بخش خارجی مو که بیرون از پوست است،ساقه گفته می شود. ساقه ی مو با عوامل محیطی مخربی دست و پنجه نرم می کند و در عین حال ضعیف شدن فولیکول مو به هر دلیلی نیز می تواند روی ساقه ی مو اثر گذار باشد. عواملی نظیر تابش شدید نور خورشید، شستشوی موها با مواد شوینده قوی و یا آب گرم، استفاده بیش از اندازه ی وسایلی نظیر سشوار و اتوی مو و … می توانند به ساقه ی مو صدمه بزنند. مراقبت و ترمیم ساقه مو های آسیب دیده می تواند زیبایی موها را باز گرداند.

ترمیم ساقه مو


روش های ترمیم ساقه مو

کسی که دارای موهای آسیب دیده است در قدم اول بایستی از عادت های غلطی که موجب صدمه به موها شده اند، خودداری کند. ترک عادت های غلط  برای گام برداشتن در مسیر ترمیم ساقه مو اهمیت زیادی دارد. در قدم دوم به کار گیری روش های مختلف تقویتی مو که در ترمیم ساقه های مو هم اثر گذار خواهد بود، می توان به موهایی زیبا و درخشان دست یافت.

تقویت موها با ویتامین E یکی از روش های موثر در ترمیم ساقه مو

مصرف موضعی یا خوراکی ویتامین E با بهبود رشد و گسترش عروق خونی در روند رشد موها موثر است و از خشکی و  چند شاخه شدن انتهای ساقه مو و آسیب های ناشی از سشوار کشیدن و … جلوگیری می کند. استفاده از ویتامین E  به عنوان یکی از بهترین روش های تقویتی مو از طریق مصرف خوراکی و مصرف موضعی امکان پذیر است.

مصرف خوراکی

طبق نظر متخصصان پوست و مو، مصرف مواد غذایی طبیعی حاوی ویتامین E نسبت به مصرف اشکال دارویی آن ارجح تر است. این متخصصان عقیده دارند وجود مقادیر کمی از این ویتامین در برنامه غذایی روزانه می تواند نقش مهمی در تغذیه و تقویت موها ی خشک دارد.

مصرف موضعی

هرچند که بهترین را دریافت ویتامین استفاده روزانه از مواد غذایی حاوی این ویتامین است اما مصرف موضعی روغن حاوی ویتامین E برای کسانی که دچار خشکی شدید در ناحیه پوست سر و همچنین موها هستند، نتیجه ی خوبی خواهد داشت. برای مصرف موضعی این ویتامین کافی است که تعدادی کپسول ویتامین E را با کمک سوزن شکافته و روغن درون کپسول را بر روی موها و پوست سر خود به خوبی مالیده و برای مدت زمانی حدود یک ساعت در همان وضعیت بمانید سپس سر خود را بشویید.

منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو و ابرو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم