مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

با جدیدترین روش های پیوند مو آشنا شوید

روش های پیوند مو

با جدیدترین روش های پیوند مو آشنا شوید

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پیوند مو یا کاشت مو به تکنیک جراحی است که ریشه های مو از ناحیه اهدا کننده به ناحیه ی گیرنده که کم مو و یا بدون مو است، پیوند زده می شود. روش پیوند مو اغلب برای کسانی که دچار طاسی ناشی از هورمون های مردانه هستند اثر بخشی خوبی دارد. زیرا موهای پیوندی را از قسمت هایی از سر یا بدن که به هورمون مردانه دی هیدروتستوسترون حساسیت ندارند انتخاب می کنند. پیوند مو از طریق تکنیک های مدرن تاریخچه ای طولانی از دهه ۳۰ میلادی تا کنون دارد. در طول این سال ها روش های پیوند مو تکامل یافته تر شده اند.

روش های پیوند مو


انواع روش های پیوند مو

در حال حاظر پیوند مو با روش های مختلفی از قبیل FUT ، FIT  ، BHT ، SUT و FUE انجام می شود. روش FUT جز اولین روش ها و  FUE جز به روز ترین ها است.

آشنایی با روش FUE، یکی از جدیدترین روش های پیوند مو

این روش یکی از جدید ترین  روش های پیوند مو در دنیا است که تائیدیه  انجمن بین المللی متخصصان پوست و مو و همچنین تائیدیه FDA امریکا را دارا می باشد. روش FUE به روش کاشت مو بدون جراحی و یا استخراج فولیکولی شهرت دارد. این روش مانند روش های قدیمی تر که از بانک مو پشت سر به صورت نواری برداشت می شد و اسکار مشخصی را به جا می گذاشت، نبوده و استخراج فولیکول های پیوندی با ظرافت بیشتری صورت می گیرد و پزشک هر بار یک واحد فولیکولی را به صورت میکروسکوپی استخراج کرده به طوری که ناراحتی و درد خاصی برای بیمار به وجود نمی آید.

کاندیدای مناسب این روش

این روش ایمن تر و کم عارضه تر نسبت به روش های قدیمی تر است و برای تمام کسانی که کاندید مناسبی برای پیوند یا کاشت مو هستند و همچنین کسانی که به دلیل نداشتن بانک موی مناسب نتوانسته اند از سایر روش ها استفاده کنند، امکان استفاده از آن را دارند زیرا با FUE کمترین صدمه به بانک موی افراد وارد می شود.

 

گسترش روش FUE در دنیا

با اینکه FUE نسبت به روش هایی نظیرFUT زمان بر تر است و به طور میانگین در هر جلسه درمانی ۱۵۰۰ الی ۳۰۰۰ پیوند انجام می شود و به این ترتیب هزینه ی انجام آن بالاتر نیز هست. اما به دلیل مزایایی که این روش نسبت به روش های قدیمی تر دارد با وجود اینکه گران قیمت تر و طولانی تر بودن روند پیوند، با توجه به اینکه در چند سال اخیر تکامل بیشتری پیدا کرده است ، در بسیاری از کشور های پیشرفته در حال جایگزین شدن با روش FUT است.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم