مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

جلوگیری از ریزش مو کودکان

جلوگیری از ریزش مو کودکان

جلوگیری از ریزش مو کودکان

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که نه زن و مرد می شناسد و نه بزرگ و کوچک. در واقع همه ی افراد در هر سنی ممکن است به ریزش مو دچار شوند و به یک بار درصد زیادی از موهای خود را از دست دهند. از دست دادن یکباره ی موها باعث می شود تا فرد در هر سنی که قرار دارد اعتماد به نفس خود را از دست داده و با مشکلات زیادی روبرو شود. مخصوصا ریزش مو زمانی که در کودکان به وجود آید باعث می شود تا کودک توسط کودکان دیگر مورد تمسخر واقع شده و دچار صدمات روحی شود.علاوه بر این ریزش مو در کودکان نگرانی های مختلفی را برای والدین به وجود می آورد و بسیاری از والدین زمانی که با این موضوع روبرو می شوند دچار سردرگمی شده و نمی دانند باید چه کاری انجام دهند. در این مطلب تصمیم گرفته ایم تا به ریزش مو کودکان بپردازیم و شما را بیشتر با این مقوله آشنا کنیم.

ریزش مو کودکان

علت ریزش مو کودکان

ریزش مو کودکان مانند بزرگسالان می تواند علل مختلفی را داشته باشد و در بسیاری از مواقع نگرانی خاصی وجود نخواهد داشت به همین دلیل والدین باید در مواجه با این موضوع کاملا منطقی رفتار کرده و با مراجعه به پزشک به دنبال علت آن و روش درمانی مناسب باشند. معمولا برخی از کودکان به علت بیماری های عفونی و قارچی دچار ریزش مو می شوند. قارچ ها و باکتری ها با تغذیه از پوست سر و فولیکول ها باعث می شوند تا رشد مو به خوبی صورت نگیرد و فرد دچار ریزش مو شود.

علاوه بر این ریزش مو کودکان در برخی به علت کمبود ویتامین و سوء تغذیه به وجود می آید و در برخی دیگر به علت وجود بیماری های خود ایمنی مانند آلوپسی که ژنتیکی بوده و به راحتی نمی توان آن را درمان کرد. البته در مواردی هم ریزش مو به علت مشکلات هورمونی و کم کاری و پرکاری تیروئید به وجود می آید به همین علت باید تمام موارد را بررسی نمود.

 

جلوگیری از ریزش مو کودکان

همانطور که گفتیم ریزش مو کودکان به علت های مختلفی رخ می دهد که برای بسیاری از آن ها راه هایی برای جلوگیری وجود دارد که با در نظر گرفتن آن می توان از ریزش مو در کودکان جلوگیری به عمل آورد. برای جلوگیری از ریزش مو در کودکان باید تا جای ممکن به تغذیه ی آنها اهمیت داد و از ویتامین هایی که متخصصان تجویز می کنند استفاده کرد و چکاپ های دوره ای را انجام داد علاوه بر این به بهداشت موهای سر اهمیت داد و از شوینده های مناسب استفاده کرد.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند