مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

درباره عمل پلک افتاده بیشتر بدانیم

جراحی پلک افتاده چشم

درباره عمل پلک افتاده بیشتر بدانیم

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

همانطور که می دانید چشم مهم ترین جزء صورت و یکی از مهم ترین عضو زیبایی می باشد. چشم ها نشان دهنده سن فرد و منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی وی هستند.. اما متاسفانه با بالا رفتن سن، چشم ها و پلک ها اولین اجزاء بدن هستند که علائم پیری را نشان می دهند و آن شل می شوند و ماهیچه‌های ظریف داخل پوستی ضعیف می‌گردند. اما امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در علم پزشکی رخ داده است همواره روش هایی برای درمان این مشکل وجود دارد که یکی از آنها استفاده از عمل پلک افتاده می باشد.

این جراحی به افراد اعتماد به نفس بیشتری می دهد و به آنها اجازه می دهد از زندگی خود لذت بیشتری ببرند. عمل پلک افتاده موجب ظاهر جوان تر در ناحیه اطراف چشم ها شده و باعث می شود شما سرحال تر و هوشیارتر بنظر برسید. اما سوالی که مطرح می شود این است که چرا پلک دچار افتادگی می شود؟ عمل پلک افتاده چگونه انجام می شود؟ از همین رو تصمیم گرفتیم برای پاسخ دادن به این سوال در این مقاله مقداری درباره عمل پلک افتاده بیشتر توضیح دهیم با ما همراه باشید.

عمل پلک افتاده

عمل پلک افتاده

هر فردی در طول زمان، تغییراتی را در پلک های خود تجربه می کند. با هر پلک زدن، مقداری کشیده شده ولی به دلیل فیبرهای الاستیکی که در پوست وجود دارد دوباره به حالت اولیه خود بازمیگردند.

در واقع در طول زمان، پوست و عضلات پلک بالا طویل تر می شوند و در نهایت یک چین کوچک پوستی به دلیل پوست اضافه، به وجود می آید که شما آن را به صورت یک برجستگی در پشت پلک مشاهده می کنید که روی پلک آویزان شده است. در بعضی افراد، این پوست حتی تا روی مژه ها می آید و در فرد، ایجاد احساس ناراحتی کرده و نگاه کردن به سمت بالا را مشکل می سازد.

در این موقع است که عمل پلک افتاده بسیار کاربردی می باشد. برای انجام عمل پلک افتاده حتما باید نزد پزشک متخصص بروید تا این عمل بدون هیچ آسیبی بر روی چشمتان انجام شود همچنین هیچگونه علامت از برشی که انجام می شود باقی نماند.

برای انجام عمل پلک افتاده پزشک متخصص بر روی چین طبیعی که روی پلک ایجاد شده است برشی ایجاد می شود و عضله، چربی و پوست اضافه برداشته می شود و با بخیه های ظریف، برشها بسته می شوند. برشها را می توان یا با بخیه های نازک قابل جذب دوخت و یا اصلا بخیه نزد. اگر لازم باشد که پوست یا عضله اضافه برداشته شود، برش در شیار خنده طبیعی، در زیر خط مژه داده می شود.

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند