مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

درمان آفتاب سوختگی پوست

آفتاب سوختگی پوست

درمان آفتاب سوختگی پوست

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

در فصل تابستان یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند آفتاب سوختگی پوست می باشد. در واقع گاهی اوقات حتی استفاده از انواع کرم ضدآفتاب و محصولات مراقبت از پوست باز هم دردی از دردهای آفتاب سوختگی پوست درمان نمی کند و مشکلاتی را برای افراد به وجود می آورد. آفتاب سوختگی در درجات اول علائم زیادی ندارد اما اگر آفتاب سوختگی با علائمی مانند التهاب و قرمزی پوست همراه بود باید بدانید اثرات آفتاب بر روی پوستتان زیاد بوده است ،همچنین در آفتاب سوختگی ممکن است سطح پوست خشک شود و محل سوختگی داغ شود. اما همواره راه های درمان آفتاب سوختگی پوست بسیار است

در این مقاله در نظر داریم تا در رابطه با درمان آفتاب سوختگی پوست صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

درمان آفتاب سوختگی پوست

درمان آفتاب سوختگی پوست

پس از اینکه مدت زیادی را زیر نور خورشید ماندید نشانه های آفتاب سوختگی پوست در شما بروز پیدا می کند از جمله قرمزی پوست و خارش می باشد. در واقع این پاسخ التهابی بدن در شرایطی است که نیاز به ترمیم دارد و در نتیجه انقباض عروق خونی به وجود می آید. برای درمان آفتاب سوختگی پوست می توانید روش های زیر را در پیش بگیرید:

کمپرس شیر خنک
یکی از راه هایی که باعث تسکین پوست و همچنین کاهش سوزش و خارش ناحیه آفتاب سوخته می شود کمپرس شیر خشک می باشد. پروتئین موجود در شیر لایه ای برای محافظت از پوست ایجاد می کند و باعث مرطوب شدن آن می شود. پوست برای درمان بهتر به رطوبت نیاز دارد زیرا آنزیم های درمانگر بر روی پوست مرطوب بهتر عمل می کنند.

نخودفرنگی منجمد
تا به حال با مسئله روبرو شده بودید که نخود فرنگی منجمد می تواند یکی از راه های درمان آفتاب سوختگی پوست بدن باشد؟ همانطور که می دانید افتاب سوختگی درد بسیار زیادی دارد نخود فرنگی می تواند این درد را به مقدار زیادی کاهش دهد در واقع نخودفرنگی منجمد رگ ها را منقبض کرده و میزان التهاب ناحیه مورد نظر را کاهش می دهد. دقت داشته باشید که حتما باید از یک پوشش برای گذاشتن بسته های نخود فرنگی بر روی پوستتان استفاده کنید.

استفاده از آلوئه ورا
همانطور که می دانید آلوئه ورا خاصیت های بسیار زیادی دارد که یکی از آنها درمان آفتاب سوختگی پوست و کاهش التهاب آن می باشد. در واقع آلوورا در هنگامی که دچار آفتاب سوختگی پوست شده اید در مراحل اولیه کمک می کند تا درد و سوزش آن کاهش پیدا کند.

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند