مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

درمان ریزش مو در دوران شیردهی

ریزش مو در دوره شیردهی

درمان ریزش مو در دوران شیردهی

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دوران بارداری و بعد از آن معمولا دوران شیرینی برای مادران است که در آن احساس خوبی را تجربه می کنند اما گاهی با تمام خوبی هایی که در این دوران وجود دارد مشکلاتی برای مادر به وجود می آید که باعث می شود مراقبت از فرزند و … تحت شعاع قرار گیرد. ریزش مو یکی از مشکلاتی است که معمولا برای بسیاری از مادران در دوران بعد از بارداری و یا دوران شیردهی به وجود می آید. به دلیل این که مادران در دوران بارداری موهایشان پرپشت تر میشود و علاوه بر این درخشندگی شان نیز افزایش میباید ریزش مو بعد از آن می تواند مشکلاتی را برایشان به وجود آورد به همین دلیل باید با استفاده از روش هایی که وجود دارد به درمان این مشکل پرداخت. در این مطلب تصمیم گرفته ایم تا به علت و روش های درمانی ریزش مو در دوران شیردهی بپردازیم پس تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

ریزش مو در دوران شیردهی

علت ریزش مو در دوران شیردهی

بسیاری از افراد تصور میکنند ریزش مو در دوران شیردهی چیزی است که تا اخر عمر به دنبال آن ها خواهد بود و زیبایی شان را به طور کلی تحت تاثیر قرار خواهد داد. علاوه بر این عده ای نیز تصور می کنند ریزش مو در دوران شیردهی به علت کمبود ویتامین هایی است که به علت شیردهی در بدن مادر به وجود می آید.

اما بهتر است بدانید علت اصلی ریزش مو در دوران شیردهی کاهش ناگهانی هورمون های زنانه در بدن مادر است. در دوران بارداری هورمون های زنانه در بدن مادر به صورت قابل توجهی افزایش پیدا می کند و همین باعث میشود تا جلوی ریزش عادی موها هم گرفته شود و موها تراکم بیشتری را پیدا کنند. اما بعد از بارداری با طبیعی شدن مقدار هورمون های زنانه موهایی که به صورت طبیعی دچار ریزش نشده اند ریزش پیدا میکنند و فرد تصور می کند همه ی موها در حال ریزش هستند.

 

درمان ریزش مو در دوران شیردهی

برای درمان ریزش مو در دوران شیردهی بهترین کار این است که صبر کنید چون همه چیز بعد از چند وقت به حالت عادی خود برمی گردد و موهایی که باید ریزش پیدا می کردند از بقیه موها جدا می شوند و بدین طریق ریزش مو ها به پایان می رسد. اما می توانید با استفاده از ماسک ها و داروهای گیاهی به تقویت موهای بپردازید تا از فواید بی نظیر آن ها برخوردار شوید. علاوه بر این برخوردای از تغذیه سالم نیز می تواند اثرات قابل توجهی را داشته باشد.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم