مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

درمان ریزش مو ناشی از افسردگی

درمان ریزش مو ناشی از افسردگی

درمان ریزش مو ناشی از افسردگی

[تعداد: 7    میانگین: 2.7/5]

امروزه با توجه به صنعتی شدن جوامع و زندگی پر مشقت در شهرها ابتلا به مشکلات روحی در انسان ها بیشتر دیده می شود و متاسفانه هیچ کس برای درمان آن اقدامی خاصی را به کار نمی گیرد. معمولا افراد در صورتی به درمان افسردگی خود فکر می کنند که بیماری شان حادتر شده باشد و به دنبال آن مشکلات دیگری را نیز تجربه کرده باشند. مثلا ریزش مو ناشی از افسردگی یکی از مواردی است که می تواند افراد را وادار کند تا به متخصصان زیبایی مراجعه کنند.

در این موارد معمولا مشکلات روحی افراد تا جایی پیش رفته است که درمان آن به راحتی صورت نمی گیرد و مدت زمان زیادی طول میکشد تا افسردگی بیمار درمان شود اما ریزش مو ها میتوانند با درمان هایی که متخصصان به کار می گیرند زودتر از بین بروند کافی است تا در سریعترین فرصت ممکن به متخصصان زیبایی مراجعه کنید تا مشکلتان حل شود.

ریزش مو ناشی از افسردگی

ریزش مو ناشی از افسردگی در چه سنینی رخ می دهد؟

ریزش مو ناشی از افسردگی سنین خاصی ندارد و ممکن است در هر سنینی برای افراد به وجود آید. در برخی از افراد ممکن است در سنین نوجوانی این مشکل به وجود آید و برخی نیز در سنین میانسالی آن را تجربه می کنند. زمان وقوع افسردگی و ریزش مویی که به دنبال آن به وجود می آید تا حد زیادی به سبک زندگی و عادات فرد بستگی دارد.

 

ریزش مو ناشی از افسردگی چگونه درمان می شود؟

درمان ریزش مو ناشی از افسردگی مانند روش های دیگر انجام نمی شود. یعنی برای این ریزش مو نمی توان از کاشت مو و روش های این چنینی استفاده کرد. معمولا در مراجعه به کلینیک ها قبل از هر چیز مختلف برای ریزش مو در بیمار مورد بررسی قرار می گیرد و اگر عامل به جز افسردگی در ریزش موها دخیل نبود بقیه کارها تا حد زیادی به روانپزشکان و روانشناسان ارجاع داده می شود. البته توجه به تغذیه و مصرف ویتامین ها هم در برخی از بیماران می تواند کارساز باشد چون بسیار از افراد به علت مشکلات غذایی دچار افسردگی می شوند.

 

علائم ریزش مو ناشی از افسردگی چیست؟

ریزش مو ناشی از افسردگی تفاوتی با سایر ریزش موها ندارد به همین دلیل نمی توان با معاینه ی موهای بیمار به این نوع ریزش مو پی برد.بهترین کار ممکن این است که عوامل مختلف مانند تغییرات هورمونی، سوء تغذیه و احتمال ریزش موی ارثی در بیمار مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که ریزش مو به دلیل این عوامل رخ نداده بود می توان به احتمال ریزش مو ناشی از افسردگی پی برد.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم