مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

رابطه ریزش مو با استرس چیست

رابطه ریزش مو با استرس چیست

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

حالت موی هر كسی نشان دهنده میزان استرس موجود در زندگی آن شخص است. در طب چینی موی هر كس علامت نشان دهنده ماهیت اصلی آن فرد است. موی درخشان و سالم نشان می‌دهد كه شخص تندرست و خشنود است. موی انسان متشکل از ترکیب پروتئین کراتین بوده و بیرونی ترین لایه پوست محسوب می شود. استرس امروزه در زندگی اکثر افراد دیده می شود، از تاثیرات روحی آن که بگذریم، این موضوع می تواند تاثیر قابل توجهی بر روی سلامت جسمی شما داشته باشد. از اولین عوارض این موضوع می توان به بیماری های پوستی و همچنین ریز مو اشاره کرد. در واقع رابطه ریزش مو با استرس یکی از موضوعاتی است که پزشکان تحقیقات زیادی بر روی آن انجام داده اند، از این رو در این مقاله تصمیم گرفته ایم تا به بررسی رابطه ریزش مو با استرس بپردازیم با ما ما همراه باشید.

ریزش مو با استرس

ریزش مو با استرس

پزشکان ریزش مو در اثر استرس را، توقف مرحله‌ای رشد مو می‌نامند كه معمولاً بعد از طی یك دوره سخت استرس زا مثل یك بیماری سخت یا عمل جراحی ایجاد می‌شود. وقتی این افراد با ریزش مو با استرس مواجه می شوند تعداد بیشتری از موهای آنها دچار ریزش می شود و رشد آنها نیز متوقف می شود و تبدیل به موهای راكد می‌شوند و پس از گذشت ۲ یا۳ ماه این موها شروع به ریزش می‌كنند.

بسیاری از افراد وقتی دچار ریزش مو می شوند نمی دانند که دلیل این ریزش چه بوده است اما برای پیدا کردن علت ریزش موی خود نیاز است که کمی به عقب برگردید تا ببینید آیا در سه تا شش ماه یا حتی تا نه ماه قبل از ریزش مو اتفاقی رخ داده است که بتوان ریزش مو را به آن نسبت داد.

آیا می توانید رابطه ای بین ریزش مو با استرس پیدا کنید؟ خوشبختانه این شکل از ریزش مو که در اثر استرس رخ می دهد طی شش تا هشت ماه متوقف می شود. از دلایل دیگر این نوع از ریزش مو می توان به تب یا عفونت شدید، انجام عمل جراحی مهم یا بروز بیماری های عمده، رژیم های غذایی نامناسب به ویژه رژیم کم پروتئین و استفاده از بعضی داروها مانند قرص های جلوگیری از بارداری و بعضی داروهای ضدافسردگی اشاره کرد.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند