مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

دائمی ترین روش برای ترمیم فولیکول مو

فولیکول مو چیست

دائمی ترین روش برای ترمیم فولیکول مو

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

از دست دادن موهای سر می تواند یکی از بدترین اتفاقاتی باشد که برای یک فرد در طول زندگیش رخ می دهد به همین علت بسیار از افراد تلاش می کنند تا از موهایشان مراقبت کنند. ریزش مو میتواند زیبایی را به طرز قابل توجهی کاهش دهد و چهره ای نامطلوب را برای فرد به وجود آورد علاوه بر این باعث می شود تا فرد با مشکلات روحی دست و پنجه نرم کند و حتی دچار افسردگی و کاهش اعتماد به نفس شود به هیمن دلیل درمان ریزش مو یکی از اولیت هایی است که بسیاری از افراد باید به آن توجه داشته باشند. علت ریزش مو در افراد مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد اما چیزی که اهمیت دارد این است که در همه ی افراد ریزش مو به علت ضعف در فولیکول ها رخ می دهد و در صورت پیدا کردن روشی برای ترمیم فولیکول مو می توان این امید را داشت که موها مجددا مانند گذشته رشد کنند.

ترمیم فولیکول مو

فولیکول مو چیست؟

فولیکول به دستگاهی در پوست انسان گفته می شود که وظیفه ی تولید و رشد مو را دارد در واقع فولیکول ها حفره هایی هستند که در سطح پوست پخش شده اند و یکی از مهمترین اعضایی به شمار می روند که در پوست سر وجود دارند. فولیکول های مو در صورتی که قدرت کافی را داشته باشند می توانند به راحتی به رشد موها کمک کنند و باعث شوند تا موها ضخیم و خوش حالت باشند اما در صورتی که فولیکول ها تضعیف شوند قطعا مشکلات زیادی برای موهای فرد به وجود می آید و ریزش مو به وجود می آید که باید به فکر ترمیم فولیکول مو بود.

 

تقویت و ترمیم فولیکول مو با لیزرتراپی

استفاده از لیزر برای ترمیم فولیکول مو می تواند روشی موثر باشد و نتایج مطلوبی را به دنبال داشته باشد. در این روش اشعه ی لیزر با طیف ثابتی به سطح پوست تابیده میشود و باعث می شود فولیکول ها تحریک شوند و با افزایش خون رسانی در سطح پوست موهای سر با سرعت بیشتری رشد کنند و ضخامت بیشتری را داشته باشند.

 

ترمیم فولیکول مو با داروها

داروهای مختلفی وجود دارند که باعث افزایش رشد مو و ترمیم فولیکول مو می شوند و توسط بسیاری از متخصصان توصیه می شوند. از میان این داروها می توان به ماینوکسیدیل و فیناستراید اشاره کرد که هر دوی آن ها باعث می شوند تا فولیکول ها بهتر بتوانند به رشد موها کمک کنند و ریزش مو و نازکی مو ها از بین برود. البته این روش ها تقریبا موقتی هستند و نمی توان از آن ها نتایج بلند مدتی را انتظار داشت.

منبع: کلینیک تخصصی ترمیم مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم