مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

مراقبت های بعد از عمل جراحی کاشت مو

عمل کاشت مو

مراقبت های بعد از عمل جراحی کاشت مو

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

همانطور که بارها به این مسئله اشاره شده کاشت مو یکی از بهترین روش های درمان ریزش مو و برطرف کردن کم حجمی موها می باشد. کاشت مو امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه پزشکی رخ داده به روش های مختلفی انجام می شود که انتخاب این روش به نظر پزشک شما بستگی دارد. در واقع پزشک با توجه به بررسی هایی که انجام می دهد عمل جراحی کاشت مو مورد نظر شما را تشخیص داده و سپس آن را اجرا می کند. اما چیزی که از اهمیت زیادی برخوردار است این است که شما چه مراقبت هایی را باید بعد از عمل جراحی کاشت مو انجام دهید تا نتیجه دلخواه خود را به دست آورید. برای آگاهی از مراقبت های بعد از عمل جراحی کاشت مو نیاز است که در این مقاله با ما همراه باشید زیرا در نظر داریم توضیحاتی را برای شما ارائه دهیم.

عمل جراحی کاشت مو

عمل جراحی کاشت مو

همانطور که میدانید عمل جراحی کاشت مو امروزه تحت بی حسی موضعی انجام می شود و هیچگونه جای اسکار و جوش در ناحیه کاشته شده و هم ناحیه بانک مو افراد باقی نمی ماند. اما همواره نیاز است که مراقبت هایی را بعد از عمل جراحی کاشت مو انجام دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

مراقبت های بعد از عمل جراحی کاشت مو

از همین رو اغلب پزشکان توصیه می کنند که بیماران یک الی دو هفته اول پس از جراحی از انجام کارهای سنگین خودداری کنند. و از هیچگونه هدبند، کلاه و سر بند در هنگام خارج شدن از خانه استفاده نکنند. دقت داشته باشید که اگر سر شما تحت ضربه مستقیم قرار گیرد این احتمال وجود دارد که پیاز مو پس از انجام عمل کاشت از بین برود از همین رو نهایت دقت را داشته باشید.

همچنین پزشکان توصیه می کنند که در شب اول پس از جراحی به کمک چند بالش سر خود را بالا نگه دارید زیرا این کار کمک می کند تا ورم در ناحیه کاشت مو به حداقل برسد. همچنین اگر بخواهیم در رابطه با دیگر مراقبت های بعد از عمل جراحی کاشت مو برای شما توضیحاتی ارائه دهیم باید به قرار ندادن سر خود زیر فشار آب مستقیم و همچنین استفاده از شامپویی مناسب برای شستشوی سر اشاره کنید. از هفته دوم میتوانید ماساژ را در ناحیه ی کاشته شده شروع کنید، با این کار میتوانید کم کم شستشو را به شرایط عادی برگردانید.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند