مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

عوارض ترمیم مو

عوارض ترمیم مو

عوارض ترمیم مو

[تعداد: 5    میانگین: 3.4/5]

عوارض ترمیم مو

عوارض ترمیم مو چیست؟ شاید بتوان عمل های زیبایی را به عنوان یکی از پرخطر عمل های جراحی نام برد. زیرا علاوه بر تأثیر آنها بر ظاهر فرد، بی دقتی در انجام عمل می تواند حتی منجر به عوارض جبران ناپذیری بر روی وضعیت سلامت جسمانی فرد شود. یکی از مواردی که همواره پزشکان و بیماران، بسیار درباره آن بحث و تحقیق می کنند، عوارض ترمیم مو است. روش ترمیم مو به عنوان یکی از عمل های جراحی زیبایی، باید با دقت بالایی انجام شود. زیرا علاوه بر آنکه مو و چهره فرد، اثر چشمگیری بر روی زیبایی ظاهری وی دارد، وجود اعصاب و عروق خونی فراوان در ناحیه سر و صورت نیز به اهمیت این عمل می افزاید.

به طور کلی، توجه به چند عامل در هنگام تصمیم به انجام روش ترمیم مو و انتخاب بهترین کلینیک ترمیم مو اهمیت دارد که عبارتند از کیفیت ترمیم مو یا نتیجه ترمیم مو (که متأثر از روش ترمیم مو انتخابی است)، هزینه ترمیم مو و عوارض ترمیم مو.

ترمیم مو

نتیجه ترمیم مو

روش های زیادی برای ترمیم مو وجود داشته اند. از ترمیم مو با کاشت کلاه گیس تا ترمیم مو چسبی یا ترمیم مو به روش بافت، همه بر روی موهای انسان امتحان شده اند. امروزه بهترین روش ترمیم مو در دنیا، روش HRT است در این روش، فولیکول های موی طبیعی سر فرد بر روی یک لایه پروتز که با پوست سر انسان شبیه سازی شده است کاشته می شود و سپس این پروتز، بر روی سر بیمار چسبانده می شود.

این روش نسبت به کلاه گیس یا سایر روش های ترمیم مو چسبی و بافت ، ظاهری طبیعی تر به فرد می بخشد اما به طور کلی عوارض ترمیم مو به روش HRT نیز قابل چشم پوشی نیست و در صورت امکان، بهتر است روش های جدیدتر کاشت مو برای فرد انتخاب شود.

هزینه ترمیم مو

یکی از مهمترین عوامل تصمیم گیری در انتخاب روش ترمیم مو، هزینه ترمیم مو می باشد. هزینه ترمیم مو به صورت دقیق از پیش قابل تعیین نیست و به عوامل مختلفی همچون نوع روش ترمیم مو انتخابی، وسعت منطقه هدف برای ترمیم مو، بانک موی فرد، و مهارت پزشک و کلینیک پوست و مو بستگی دارد. آنچه مسلم است این است که هر چه در انتخاب بهترین کلینیک ترمیم مو و پزشک متخصص مو دقت به عمل آورید، از عوارض کاشت مو کم می کنید. زیرا در این صورت خطاهای پزشکی کاهش یافته و در محیطی بهداشتی و با بهترین پزشکان متخصص جراحی کاشت مو، عمل خود را انجام می دهید.

عوارض و هزینه ترمیم مو

عوارض ترمیم مو

بدیهی است که هر عمل جراحی به خصوص عمل های جراحی زیبایی دارای عوارض و خطراتی می باشند. اما با دقت در انتخاب پزشک و کلینیک جراحی زیبایی مطمئن می توان عوارض ترمیم مو را به حداقل رساند. به طور کلی عوارض ترمیم مو می تواند شامل تورم و احساس درد مقطعی در ناحیه برداشت مو و خارش در آن ناحیه باشد. به علاوه ترمیم مو، ظاهری مصنوعی تر نسبت به روش های کاشت مو به فرد می بخشد. در صورتی که فرد از بیماری هایی نظیر دیابت یا بیماری های خاص که سیستم ایمنی  فرد را با اختلال مواجه می کند رنج ببرد، عفونت در محل برداشت مو یا کاشت پروتز مو نیز می تواند از جمله عوارض ترمیم مو به حساب بیاید.

به طور کلی برای جلوگیری از عوارض ترمیم مو ابتدا در نظر داشته باشید که آیا واقعا ترمیم مو برای شما لازم است یا می توان با روش های دیگر از ریزش مو جلوگیری نمود. سپس با انتخاب بهترین کلینیک ترمیم مو و بهترین دکتر ترمیم مو، به خود شانس امتحان بهترین روش ترمیم مو را بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند