مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

عوارض و مزایای پیوند پیاز مو به سر

مزایای پیوند پیاز مو

عوارض و مزایای پیوند پیاز مو به سر

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

کاربرد پیوند پیاز مو

یکی از اصطلاحاتی  که در مورد ساختار مو  توسط عموم مردم بیان می شود، پیاز مو است. پیاز مو در واقع قسمت پیازی شکل ریشه ی مو است. عوامل مختلفی از قبیل ژنتیک، سبک زندگی و عوامل محیطی روی مو اثر گذار هستند و در مواردی موجب ضعیف شدن پیاز مو و ریزش  مو و یا توقف عملکرد پیاز مو می شوند. در برخی موارد با استفاده از روش های درمانی خاصی امکان تقویت پیاز مو و فعال کردن دوباره آن وجود دارد ولی گاهی اوقات درمان ها اثر گذار نیستند و پیاز مو آسیب جدی دیده و یا به طور کلی از بین رفته است. در این گونه مواقع پیوند پیاز مو یا همان کاشت مو که موجب رویش موهای جدیدی در سر می شود، می تواند مشکل کم پشتی و یا طاسی سر را رفع کند.

پیوند پیاز مو


مزایای پیوند پیاز مو

این روش مزایای زیادی دارد که باعث شده افراد زیادی به آن روی بیاورند. از جمله مهمترین آن ها می توان موارد زیر را برشمرد:

  • در صورت اجرای صحیح کار پیوند یا کاشت، یک روش دائمی درمان ریزش مو و طاسی است.
  • معمولا از موهای خود بیمار استفاده می شود و به همین دلیل موها قابلیت رشد دارند و با بدن سازگار هستند.
  • برای درمان طاسی ناشی از هورمون مردانه روش بسیار موثری است، زیرا پیاز های پیوندی را می توان از مناطقی گرفت که به هورمون مردانه حساسیت ندارند.
  • روش های جدید پیوند پیاز مو نتایج بسیار طبیعی دارند، خط رویش موها و همچنین تراکم و پراکندگی موها تا حد امکان با جلوه ای طبیعی کار می شود.

عوارضی که پیوند یا کاشت مو می تواند ایجاد کند

پیوند یا کاشت پیاز مو عوارض خاص خود را خواهد داشت. برخی از عوارض آن شایع است و معمولا پس از هر کاشت مویی ممکن است ایجاد شود و برخی دیگر در مربوط به موارد خاصی هستند. از شایع ترین عارضه های پس از کاشت مو می توان به تورم پوست سر اشاره کرد که تقریبا نیمی از افراد دچار آن می شوند؛ بروز عفونت، خونریزی و خارش نیز از موارد شایع هستند. ایجاد اسکار در قسمت بانک مو و یا نازک شدن موهای این قسمت توسط  بعضی از روش های کاشت مو نیز عارضه ای است که ناگزیر وجود خواهد داشت. مواردی نظیر ایجاد کیست های خوش خیم در پوست سر، بی حسی، التهاب شدید فولیکول یا پیاز مو و حتی سکسکه از عوارض نادر به شمار می روند.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم