مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

عوارض و خطرات لیزر مو در دوران شیردهی و بارداری

عوارض لیزر مو در دوران شیردهی

عوارض و خطرات لیزر مو در دوران شیردهی و بارداری

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

امروزه لیزر موهای زائد را یکی از بهترین روش ها برای حذف دائمی موهای زائد می دانند که بدون هیچ گونه دردی افراد به خواسته های خود می رسانند. در واقع رویش موهای زائد یکی از آزاردهنده ترین اتفاقاتی است که برای بشر رخ می دهد و قبل از آن تمامی روش ها به صورت موضعی بوده و به حذف دائمی آنها منجر نمی شده است. اما بسیاری از پزشکان بر این عقیده هستند که استفاده از لیزر برای بسیاری از افراد مفید نبوده و توصیه نمی شود که یکی از آنها افراد شیرده و باردار می باشد. در واقع پزشکان و متخصصان زنان و بارداری بر این عقیده هستند که اشعه ساطع شده از دستگاه لیزر بر این زنان تاثیر مثبتی نداشته و ممکن است برای فرزندان آنها مشکلاتی را پدید آورد. اما تا چه میزان از عوارض و خطرات لیزر مو در دوران شیردهی و بارداری باخبر هستید؟ در این مقاله به بررسی این مسئله پرداخته می شود تا زنان باردار و شیرده با اطلاعاتی کامل به رشد کودکانی سالم بپردازند.

لیزر مو در دوران شیردهی و بارداری

لیزر موهای زائد

افرادی که از لیزر برای حذف موهای زائد خود استفاده کرده اند متوجه این قضیه شده اند که در هر جلسه درمانی درصد بالایی از موهای آنها حذف شده است. در واقع عملکرد لیزر به این گونه است که با تابیدن اشعه لیزر به فولیکول موهای زائد پس از مدتی باعث تخریب و از بین رفتن کامل آنها می شود. این اشعه های ساطع شده از لیزر به راحتی از پوست نفوذ کرده و هیچگونه آسیبی به پوست نمی رساند. اکثرا معتقدند همین قابلیت باعث جذب طرفداران بسیاری شده است.

عوارض و خطرات لیزر مو در دوران شیردهی و بارداری

همانطور که می دانید استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد بر روی همه ی افراد استفاده نمی شود و متخصصان پوست مو و زیبایی همواره بیماران را از انجام لیزر موهای زائد در دوران بارداری و شیردهی منع می کنند. ولی عوارض و خطرات لیزر مو در دوران شیردهی و بارداری تا چه میزان بر روی فرزندانتان تاثیر می گذارد؟ در دوران بارداری و شیردهی به دلیل اینکه هورمون های موجود در زنان تعادل خود را از دست می دهند رشد موهای زائد تیره به خصوص در نواحی قفسه سینه، بازو، شکم و صورت افزایش پیدا می کند، از همین رو فرد به فکر لیزر موهای زائد می افتد. اگر میخواهید در رابطه با عوارض و خطرات لیزر مو در دوران شیردهی و بارداری بدانید باید در جریان باشید که عوارض و خطرات لیزر در دوران بارداری و شیردهی هنوز به اثبات نرسیده است اما متخصصین جهت پیشگیری از هر گونه عوارض احتمالی آن را در این دوران منع می کنند.

منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم