مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

مراقبت های لازم پس از ترمیم مو

مراقبت های لازم پس از ترمیم مو

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

مراقبت های لازم پس از ترمیم مو

در حالت کلی افرادی که ترمیم مو انجام می دهند می توانند پس از مدت کوتاهی مانند سایر افراد عادی به فعالیت های تفریحی و جانبی مورد علاقه خود از قبیل استخر رفتن بپردازند. تنها فرقی که وجود خواهد داشت مراقبت های لازم پس از ترمیم مو است که آن ها باید از مو های خود تحت شرایط مختلف به عمل آورند تا از آسیب دیدن و یا ریختن مو ها جلوگیری کنند و به عبارتی موجب افزایش سطح دوام و ماندگاری مو هایشان شوند.

مراقبت های لازم پس از ترمیم مو

چرب کردن مو ها و استفاده از کلاه شنا در استخر

افرادی که ترمیم مو انجام داده اند و علاقه شدیدی به استخر رفتن دارند بهتر است قبل از این کار، روش زیر را اجرا کنند. همانطور که اطلاع دارید کلر موجود در آب استخر سبب آسیب رساندن به مو می شود. اگر یک بطری حاوی روغن زیتون و روغن نارگیل داشته باشیم می توانیم با چرب کردن مو ها توسط این مواد روغنی از ورود کلر و سایر مواد شیمیایی به مو هایمان جلوگیری نماییم. البته استفاده از کلاه شنا در استخر حتما توصیه می شود.

مصرف شوینده های مناسب و شانه زدن مو ها پس از خشک شدن

هنگام حمام رفتن و شستشوی سر خود هیچگاه مو ها را به محکمی چنگ نزنید و حتما از شویند هایی مناسب استفاده کنید. لمس کردن پوست سر با انگشتان و ماساژ جزیی می تواند به افزایش طول عمر مو های ترمیم شده کمک کند. پس از خروج از حمام مو هایتان را به آرامی خشک کنید و هیچگاه با حفظ حالت خیسی، آن ها شانه نزنید. شانه زدن در این حالت سبب از دست دادن حجم قابل توجهی از مو ها می شود.

از اتوی مو و سشوار کمتر استفاده کنید

استفاده از اتوی مو و سشوار برای حالت دهی به مو ها باید در فواصل زمانی طولانی انجام گیرد چون باعث سوختن و ریزش مو ها می شود. مو های انسان در حالت طبیعی به دلیل اینکه در هنگام اتو کشیدن و سشوار زدن مو ها توسط شانه یا برس به سمت پایین کشیده می شوند تا حالت بگیرند، لذا سبب ضعیف شدن ریشه مو و ریزش آن ها خواهند شد. مو های ترمیم شده هم مو هایی طبیعی هستند اما درون پوست کاشته نشده اند و توسط مواد خاصی روی پوست فیکس شده اند. بنابراین میزان حساسیتشان بیش از مو های عادی سر خواهد بود.

 یکبار برای همیشه رنگ مو و سایر مواد شیمیایی را کنار بگذارید

از دیگر مراقبت های لازم پس از ترمیم مو می توان به این مورد اشاره نمود که رنگ های شیمیایی دوام ترمیم مو را به شدت کاهش می دهد. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که تا قبل از ترمیم مو به گذاشتن رنگ های مختلف مو عادت داشته اید هم اکنون وقت آنست که از این کار به صورت جدی اجتناب نمایید. همچنین هیچ ماده شیمیایی را برای زیبا تر شدن مو ها به مدت طولانی رو مو ها قرار ندهید. توجه داشته باشید که انواع ژل مو، تافت و چسب های مو نباید مدت زیادی روی مو ها قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند