مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

مزایا و معایب استفاده از روش پی ار پی برای لک صورت

روش پی ار پی

مزایا و معایب استفاده از روش پی ار پی برای لک صورت

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پی ار پی روشی درمانی است که از پلاکت های خون فرد بیمار برای درمان بیماری اش استفاده می شود. این روش در بیماری های مختلفی اثر بخشی دارد. امروزه شاهد این هستیم که تبلیغات بسیاری در مورد پی ار پی می شود. بایستی توجه داشت که برخی از این تبلیغات اغراق آمیز هستند و بیماران را سردرگم می کنند. ولی به هر حال اثرات روش پی ار پی در زمینه پزشکی زیبایی غیر قابل انکار بوده و می تواند اثرات خوبی در این زمینه داشته باشد. در ادامه به بیان مزایا و معایب استفاده از روش پی ار پی برای لک صورت می پردازیم.

نحوه اثر بخشی روش پی ار پی برای لک صورت

در بیان تئوری روش پی ار پی باید گفت که در این روش پلاکت های خون که دارای انواع فاکتور های رشد هستند به کار گرفته می شود، این فاکتور های رشد در هر جایی از بدن که تزریق شوند به رشد و بهبود سلول های ان ناحیه از بدن کمک می کنند و چنانچه این فاکتور ها در پوست تزریق شوند می توانند برای افزایش سنتز کلاژن ها و در نتیجه در ترمیم و جوان سازی پوست و رفع ضایعات پوستی همچون لک های پوست با کاهش رنگدانه ها مفید و موثر واقع شود.

روش پی ار پی پوست صورت

مزایای استفاده از روش پی ار پی برای لک صورت

این روش یک روش درمانی طبیعی است و معمولا برای بدن هیچ گونه حساسیتی ایجاد نمی کند. نسبت به دیگر روش هایی که برای از بین بردن لک  صورت استفاده می شود بسیار کم عارضه تر و کم خطر است و حتی در صورتی که در از بین بردن لک صورت موثر نباشد، مانند برخی روش های دیگر که به پوست صدمه می زنند، پی ار پی عارضه ی بر جا نمی گذارد و در عوض باعث جوانسازی پوست هم می شود.

معایب پی ار پی در درمان لک های پوستی

هنوز مطالعات کافی در مورد اثر بخشی این روش بر درمان لک های پوستی انجام نشده است، بنابراین معمولا پیش بینی  طول دوره درمان ممکن نیست و از آن جایی که برای هر شخص از پلاکت های خون خودش استفاده می شود، اثر بخشی  این روش برای همه افراد یکسان نخواهد بود. وجود این مسائل باعث می شود در برخی مواردی که درمان طولانی می شود، هزینه های درمان بالا تر از حد انتظار شوند، همچنین گاهی اوقات استفاده از روش پی ار پی برای لک صورت موفقیت چندانی نخواهد داشت. در حال حاضر این روش یک روش درمانی مستقل نیست و لازم است در کنار آن درمان ها  و مراقبت های دیگری نیز انجام شود.

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست نگین ایران نوین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم