مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

مهم ترین علت ریزش مو در کودکان

ریزش مو در کودکان

مهم ترین علت ریزش مو در کودکان

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

کودکان نیز مانند بزرگسالان به عارضه ی ریزش مو دچار می شوند و از آنجا که ریزش مو در کودکان بیشتر به وضعیت جسمی کودک مربوط است لذا باید به موقع تشخیص داده شده و مورد درمان قرار گیرد ، در همین راستا در این مقاله ، مهم ترین علت ریزش مو در کودکان مورد بررسی قرار گرفته شده است .

علت ریزش مو در کودکان

ریزش موی روزانه در بزرگسالان در مورد کودکان صدق نمی‌کند ، کودکان از سنین بزرگتر شروع به ریزش موی روزانه می‌کنند ، کودکان به دلایل مختلفی نظیر ؛ عفونت قارچی ( ناشی از حمله یک قارچ به پوست سر )  ، سندرم آناژن ( ریزش راحت و بدون درد موها به شکل دسته ای ) ، استرس و فشارهای روحی و روانی ، اختلالات هورمونی ( اختلال  کم کاری یل پر کاری تیروئید ) ، اختلال وسواسی کندن موها ( بیماری کندن موها و گاها خوردن موها )  و بیماری آلوپسی ( ریزش موی سکه ای ) دچار ریزش مو می شوند که هر کدام یک از این عوامل مخرب دارای علائم و نشانه های خاصی است که با درمان به موقع می توان ، شاهد رشد مجدد موها بود.

علت ریزش مو در کودکان


تشخیص ریزش مو در کودکان

از آنجا که هر یک از عوامل ایجاد کننده ی ریزش مو در کودکان دارای علائم و نشانه های خاصی است و والدین از همه ی این علائم آگاهی ندارند ، پس بهتر است در صورت بروز عارضه ی ریزش مو در کودک و تداوم پیدا کردن آن ، به پزشک متخصص کودکان مراجعه نمود تا بتوان به موقع و به صورت اصولی و موثر به درمان ریزش مو اقدام نمود . .

درمان ریزش مو در کودکان

به منظور درمان ریزش مو در کودکان باید به پزشک متخصص مراجعه کرد تا با بررسی و معاینه ی موها در کودک ، علت دقیق ریزش مو به درستی تشخیص و درمان های موثر تجویز گردد .

جهت درمان ریزش مو در کودکان ، از مجموعه ای از درمان های دارویی و روان درمانی استفاده می شود زیرا روحیه ی کودکان بسیار حساس و لطیف می باشد به گونه ای که عارضه ای چون استرس به راحتی می تواند علت ریزش مو در فرد باشد .

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم