موی سر

موی سر
42 | امتیاز: 5 از 5

موی سر

انتخاب بهترین روش کاشت موی سر (Hair transplantation) طبیعی برای متقاضیان پیوند مو در تهران و ایران تبدیل به معضل شده است. نه که انتخاب های خوبی وجود نداشته باشد، تنوع مراکز طبیعی و روش های پیشنهادی انتخاب را به سختی کشانده. در این مقاله سعی داریم بهترین روش کاشت طبیعی مو سر را با شما در میان بگذاریم تا بتوانید به سادگی برای این مسئله مهم تصمیم بگیرید.

 

 

کاشت مو در کلینیک نگین

مو یکی از قسمت‏ها‎ی مهم سر است که نقش آن در زیبایی صورت غیرقابل انکار است. اما ریزش مو معضلی است که خیلی از افراد به‌خصوص آقایان از آن رنج می‌برند. دلایل مختلفی را میتوان برای این عارضه معرفی کرد از جمله بیماری های ارثی که شایع ترین دلیل ریزش مو در آقایان میباشد. همچنین استفاده ار برخی داروها، کم کاری تیروئید، کمبود و فقر آهن، روی، کلسیم و… هم از دلایل عمده کم مویی و طاسی میباشد. در گذشته برای این مشکل راه‌حل کاربردی وجود نداشت، اما به مرور زمان با پیشرفت علم و تکنولوژی روش کاشت مو طبیعی وارد عرصه پزشکی شد.

معرفی انواع روش های کاشت طبیعی مو سر در ایران

امروزه متخصصین پوست و مو با بکار گیری جدیدترین نوآوری ها طاسی سر را با مو سر طبیعی و در حال رشد خود برطرف کرده و خط موی منحصر به فرد و کاملا طبیعی خلق میکنند.

پیوند مو در ایران این روزها با چند روش انجام می شود، که اغلب آن ها بسیار مطمئن هستند و تا به حال نیز نتایج خوبی از آنها دیده شده است. اکثر بیماران از انجام این نوع روش های کاشتن مو سرطبیعی رضایت داشته اند. از جمله روش های کاشت سر طبیعی میتوان به روش fut، روش fit، روش اتوماتیک و روش ترکیبی اشاره داشت. که برای درمان و ترمیم موهای از دست رفته استفاده میشوند.

بهترین روش کاشتن موی طبیعی

ولی در حال حاضر تنها راه درمان، استفاده از روش کاشت طبیعی (FUT) میباشد که این پیوند در نواحی مختلف قابل انجام است. در این روش با بهره گیری از تکنولوژی جدید از دسته های کوچکتر مو موسوم به میکروگرافت استفاده میشود و ظاهری طبیعی را برای افراد به وجود می آورد و با یک عمل جراحی سرپایی و بسیار سبک که بر پایه برداشت سالم ریشه های موی شخص و کاشت آنها در نقاط مورد نظر است قابل انجام میباشد.

روش کاشت FUT چیست؟ و چگونه کاشت موی سر طبیعی بدین طریق انجام میشود؟

روش کاشتن موی طبیعی FUT در یک جلسه مقدار زیادی مو را برداشت می کند، بطوریکه بانک موی بیمار کمتر تخریب می شود و در نتیجه کاشتن، طبیعی تر خواهد شد و تراکم های بالاتری را می توان بدست آورد.
این روش بدین صورت است که برداشت مو با استفاده از یک نوار باریک که قطر این نوار بستگی به مقدار شلی پوست سر دارد و معمولا تحت بی حسی موضعی انجام شده و حاوی 1500 تا 2500 گرافت که حاوی 7000 تا 9000 تار مو می باشد انجام میشود. در مرحله بعد محل عمل به ظرافت ترمیم میشود و چون خط برداشت در مسیر رویش موها بوده معمولا محل ترمیم دیده نمی شود.

تیم جراحی زیر میکروسکوپ گرافت های فولیکول های مو را بصورت واحد های یک، دو و یا سه تایی جدا کرده و آماده کاشتن میکنند. در این روش کاشت معمولا نیاز به تراشیدن کل موهای سر فرد نبوده و فقط ناحیه ای که جهت برداشت و کاشتن لازم است کوتاه می شود و سپس فولیکول های آماده شده تک تک و خیلی منظم طبق طرح از قبل تعیین شده کاشته می شود.

در آخر منطقه برداشت شده مو با تکنیک خاص بخیه می شود و در طی ۱۲ الی ۱۴ روز این بخیه ها کشیده خواهند شد. موهاي جديد نياز به مراقبت دارويي و غير دارويي نداشته و مادام العمر رشد خواهد كرد. موهای کاشته شده را می توان شست، حالت داد و كوتاه کرد.

بهترین دکتر و کلینیک کاشت و پیوند مو در تهران

کاشت مو و برطرف کردن طاسی سر یکی از جراحی های زیبایی پرطرفداریست که این روزها در بین مردم شایع شده است. چرا که داشتن ظاهری زیبا همواره از عواملی بوده تا افراد به جراحی های زیبایی روی آورند و ظاهر خود را مطابق با میل خود تغییر دهند. در این بین انتخاب بهترین دکتر متخصص مهم ترین عامل موفقیت رشد مو طبیعی میباشد. در واقع این دکتر است که تضمین کیفیت این جراحی را با خود به همراه دارد.

در ایران هم تقاضا برای کاشت بسیار زیاد است و پزشکان زیادی مدعی جراحی با کیفیت هستند. با این حال سوالی که پیش می آید این است که چطور باید بهترین متخصص در ایران را شناسایی کرد؟ اصلا سطح انتخاب را کوچک تر میکنیم بهترین متخصص در تهران کیست؟

 

کاشت مو سر

بهترین متخصص در تهران کیست؟

قصد تبلیغات و معرفی یک شخص خاص را نداریم، هدف از نگارش این مقاله معرفی راه های شناسایی بهترین متخصص میباشد. حال شما در هرجای تهران یا ایران سکونت داشته باشید میتوانید بدین روش بهترین متخصص را شناسایی کنید و به او مراجعه کنید.

قبل از کاشت مو در ایران بهتر است از روش های مختلف، کلینیک ها و دکترهای متخصصی که در این مراکز فعالیت دارند اطلاعات کامل به دست آورید. در طی سالیان گذشته پیشرفت علم و تکنولوژی در همه ی زمینه ها از جمله کاشت Hair طبیعی نفوذ کرده و ابعاد مختلفی را به خود جذب کرده است.

پزشکان متخصص زیبایی برای ورود به زمینه جراحی طبیعی نیاز به گذراندن دوره های خاصی از نظر علمی و عملی دارند که متفاوت با هر آنچه تاکنون آموخته اند میباشد. در برخی از کشورها از جمله ایران متخصص پوست و مو و همچنین متخصصین جراحی پلاستیکی که قصد فعالیت در زمینه طبیعی دارند باید قبل از پذیرش بیمار در این حیطه دوره های خاص و اختصاصی پیوند موی طبیعی سر و یا پر کردن ابرو را گذرانده باشند و مدرک آن را دریافت نمایند.

مهارت استفاده از دانش برای دکتر کاشت یک لازمه است.

جراحی پیوند موی طبیعی به روش های مختلفی انجام میشود و پزشک کاشته و پیوند مو باید اطلاعات کافی و مهارت های مورد نیاز در این زمینه را نیز داشته باشد. دکتر باید بتواند با تلفیق هنر زیبایی شناسی و دانش جراحی، زیبایی مورد نظر بیمار را به ارمعان بیاورد.

از جمله دیگر ویژگی هایی که یک دکتر باید به آن مسلط باشد، توانایی تنظیم جهت پانچ با تغییرات جهت مو است. البته این روزها دستگاه هایی به بازار آمده تا کار را برای پزشکان در حین انجام کار طبیعی راحت کند. با این حال همه پزشکان با این دستگاه موافق نیستند و معتقدند این دستگاه ها در كاشت گرافت محدودیت هایی ایجاد میکند. یكی از مشكلات آن ها وارد آوردن فشار هوا و ایجاد ضربه به گرافت در هنگام كاشت طبیعی است كه در كنار سایر معایب دستگاه سبب عدم رشد تعدادی از گرافتها میشود.

بدون در نظر گرفتن مرحله آماده سازی گرافتها هنرمندی و مهارت تكنیكی پزشك از جمله عوامل بسیار مهمی هستند كه در مرحله كاشت گرافتها برای رسیدن به بهترین نتایج نقش اساسی را ایفا میكنند . دکتر بایستی توانایی و قابلیت ایجاد زیبایی در مرحله ی كاشت گرافتها را داشته باشد.

همچنین تخصص منحصر به فرد پزشکان در این زمینه بوجود آوردن موهایی با نما و ظاهر کاملاً طبيعی برای بیمار است. به همین سبب تمامی هنر و تکنولوژی روز دنيا را بکار می گیرند. تکنيک های اختصاصی و پيشرفته ای که در مراکز بکار گرفته می شوند به درجه ای از پيشرفت رسيده اند که موجب ايجاد موهای کاملاً طبيعی با بهترين طراحی و مدل مو برای بیمار خواهند شد. پس از انجام کاشته Hair طبیعی افراد ديگر به سختی متوجه موهای کاشته شده خواهند شد.

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند