مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

پروتز لب یا تزریق چربی ؟ کدام بهتر است؟

جراحی زیبایی لب

پروتز لب یا تزریق چربی ؟ کدام بهتر است؟

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

امروزه حجیم و خوش فرم کردن لب ها با روش های تزریقی بسیار رایج شده است اما علاوه بر روش های تزریقی روش های دیگری هم برای حجیم سازی و حالت دادن به لب ها استفاده می شود که پروتز لب یکی از آن ها ست. هر کدام از روش های یاد شده ویژگی های خاصی دارند که بهتر است افراد قبل از تصمیم گیری در مورد حجیم سازی لب های خود به اندازه کافی با این روش ها آشنایی داشته باشند و بهترین گزینه را انتخاب کنند.

پروتز لب

آشنایی با روش پروتز لب

پروتز گذاری روشی است که لب ها را به صورت دائمی حجیم نگه می دارد. انجام این روش از طریق جراحی است و حین جراحی پروتز های مخصوص لب که معمولا جنس ان از سیلیکون و یا از نخ های گورتکس است  را با ایجاد کانالی درون بافت لب قرار می دهند و به این ترتیب لب را حجیم تر می کنند.

آشنایی با روش تزریق چربی به لب ها

همان گونه که از نام این روش معلوم است، از چربی برای حجیم سازی لب ها استفاده می شود. چربی های مورد استفاده می معمولا از بدن خود فرد گرفته می شوند تا  با بدن وی سازگاری داشته باشد، چربی ها را پس از برداشت از بدن فرد تصفیه نموده و سپس به لب تزریق می کنند.

انواع پروتز لب

مقایسه روش پروتز لب و تزریق چربی از جنبه های مختلف

  • میزان ماندگاری: در مورد روش پروتز گفته می شود که دائمی است البته به شرط اینکه مورد اورژانسی برای خارج کردن آن از لب پیش نیاید. اما در روش تزریق چربی، مقداری از چربی ها پس از تزریق جذب بدن می شوند و ولی باقیمانده ان دوام نسبتا خوبی خواهد داشت.
  • عوارض: پروتز گذاری از طریق جراحی صورت می گیرد و به همین دلیل عوارض بیشتری نسبت به تزریق چربی دارد. احساس جسم خارجی پس از پروتز گذاری یکی از موارد اذیت کننده ی فرد محسوب می شود که درباره تزریق چربی چنین احساسی به وجود نمی آید. امکان بروز عفونت در هر دو روش وجود دارد، اما احتمال واکنش بدن نسبت به پروتز بیشتر است. همچنین دوران نقاهت روش جراحی از روش تزریق طولانی تر است.
  • کاربرد: روش تزریق چربی برای افزایش حجم های کمتر و غیر دائمی مناسب تر است و به دلیل غیر دائمی بودن افراد زیادی تمایل دارند این روش را امتحان کنند. در عوض روش پروتز گذاری می تواند در مواردی نظیر وجود اسکارهای عمیق روی لب که تزریق چربی اصلا توصیه نمی شود، کارایی خوبی داشته باشد.

 

نکته آخر

به دلیل عوارض زیادی که پزشکان پس از گذاشتن پروتز لب مشاهده کرده اند، استقبال از این روش توسط پزشکان کمتر شده است و فقط در موارد خاصی آن را توصیه می کنند.

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم