مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

آیا پروتز واژن در خانم ها امکان پذیر است؟

پروتز واژن چیست

آیا پروتز واژن در خانم ها امکان پذیر است؟

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

خانم هایی که بنابه دلایل مختلف از قبیل زایمان های مکرر، افزایش سن و … دچار تغییر شکل واژن شده اند و این عارضه در زندگی طبیعی آن ها اختلال ایجاد کرده است، می توانند با  جوانسازی و درمان گشادی واژن این وضعیت را تغییر دهند.  جوانسازی، درمان گشادی و افتادگی واژن با روش های مختلفی از قبیل جراحی پلاستیک، لیزر درمانی و همچنین پروتز واژن با تزریق مواد پرکننده ی مخصوص امکان پذیر است.

پروتز واژن

همان طور که گفته شد یکی از روش های درمان گشادی و افتادگی واژن، پروتز واژن می باشد. در این روش از چربی های بدن فرد مورد درمان و یا ژل های مخصوصی برای حجم دادن و سفت تر کردن ناحیه واژن و دهانه ی آن استفاده می شود. برای تزریق نیازی به بیهوشی کامل نیست و با بی حسی موضعی، مواد پرکننده مورد نظر یا همان فیلر ها به نواحی خاصی تزریق می شوند.

پروتز واژن

انواع فیلرها برای پروتز واژن

فیلرها یا پرکننده هایی که در این روش استفاده می شوند عبارتند از: ژل هایی با  ترکیبی از موادی مانند کلاژن، اسیدهیالورونیک و هیدروکسی آپادت کلسیم که اثرات موقتی دارند، فیلر های نیمه موقتی که موادی مانند پلی متیل متاکریلات دارند و همچنین فیلر هایی از جنس چربی های بدن فرد که قبل از تزریق از نواحی مانند پهلو ها و شکم گرفته شده اند. فیلر های با اثر دائمی هم شامل موادی از جنس سیلیکون هستند.

تزریق چربی ماندگاری بهتری نسبت به تزریق ژل ونیز سازگاری بیشتری با بدن دارد و به همین دلیل تزریق چربی دارای طرفداران بیشتری است. نکته قابل توجه در مورد فیلر ها این است که فیلرهایی با اثر دائمی همچون فیلر های ساخته شده از سیلیکون را وزارت بهداشت تایید نمی کند و استفاده از آن ها ممنوع می باشد.

نکات مراقبتی مهم در قبل و بعد از انجام پروتز

معاینه ی اولیه ی واژن و ناحیه تناسلی توسط پزشک متخصص زنان یکی از مهمترین نکاتی است که قبل از تزریق باید مورد توجه قرار گیرد و در صورت وجود عفونت در ناحیه ی تناسلی و واژن، باید انجام تزریق تا زمان بهبودی کامل عفونت به تعویق افتد. پس از انجام تزریق نیز گرچه نیازی به بستری شدن و یا استراحت مطلق نمی باشد اما از انجام کارهایی نظیر رانندگی، دوچرخه سواری، رابطه جنسی و … تا زمانی که پزشک تشخیص می دهد باید خود ادری شود. استحمام با استفاده از آب ولرم امکان پذیر است. همچنین برای کاهش تورم ناحیه تناسلی از روز سوم به بعد می توان از کمپرس آب گرم استفاده نمود.

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند