مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

پیوند موی بدن به سر و عوارض آن

پیوند مو به روش bht

پیوند موی بدن به سر و عوارض آن

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

در مواقعی که برای کاشت مو افراد داری بانک موی کافی در سر نیستند گاهی اوقات و در واقع آخرین روش کاشت مو روش پیوند موی بدن به سر با استفاده از تکنیک BHT است. این روش خیلی متداول نیست و فقط در مواقع ضروری از آن استفاده می شود.

آشنایی با روش پیوند موی بدن به سر

BHT مخفف اصطلاح body hair transplantation (کاشت موی بدن) است. هنگامی که سر بانک موی کافی برای اهدای گرافت مو نداشته باشد، با استفاده از این روش می توان گرافت های موی مورد نیاز برای پیوند را از دیگر نقاط بدن از قبیل کتف، پشت گردن، قفسه سینه و …  به پوست سر پیوند نمود. برای برداشت گرافت مو در این روش از تکنیک استخراج فولیکولی که در روش FUE نیز به کار می رود، استفاده می شود. با استفاده از این تکنیک برداشت، نیازی به برداشت نواری پوست حاوی فولیکول های مو و ایجاد زخم های بزرگ در سطح بدن نیست و به این ترتیب پوست بدن آسیب چندانی نمی بیند.

پیوند موی بدن

 


معایب تهیه گرافت مو از بدن

همانطور که می دانید موهای قسمت های مختلف بدن از نظر ضخامت، رنگ، سرعت رشد و همچنین از نظر حالت با یکدیگر تفاوت هایی دارند، خصوصا موی سر از موی سایر نقاط بدن معمولا بسیار متمایز است؛ بنابراین کار انتخاب گرافت مو از بدن برای پیوند به سر و مطابقت آن با موهای طبیعی سرکار بسیار حساسی است و لازم است پزشک متخصصی که قرار است این کار را انجام دهد دارای تجربه ی کافی در مورد تهیه گرافت مو از بدن باشد.

عوارض احتمالی پیوند موی بدن به سر

از نظر ایجاد عارضه های رایج در روش های جراحی کاشت مو، این روش عارضه های خفیف تری ایجاد می کند زیرا همانگونه که قبلا گفته شد نیازی به برداشت نواری پوست حاوی فولیکول مو نیست؛ اما نتیجه ی به دست آمده از این روش نسبت به سایر روش ها به احتمال خیلی زیادی جلوه ی مصنوعی تر و غیر طبیعی تری خواهد داشت زیرا موهای بدن با موهای سر از نظر جنس، حالت و سرعت رشد مطابقت چندانی ندارند و تفاوت ها نمایان است. یکی دیگر از عوارض احتمالی استفاده از این روش  عدم برقراری پیوند موی بدن با پوست سر به دلیل تفاوت های ساختاری  پوست سر با پوست بدن است که موجب عدم رضایت بیمار از نتیجه کاشت مو می شود. به دلیل وجود این عوارض است که روش BHT روش چندان رایجی برای کاشت مو نیست و جز آخرین راه حل ها محسوب می شود.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم