مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

ژنیکوماستی

ژنیکوماستی

ژنیکوماستی

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

ژنیکوماستی

ژنیکوماستی یا همان بزرگ‌شدن خوش‌خیم پستان مردان احتمال دارد بر اثر چاقی و یا عدم تعادل هورمونی در بافت بدنی مردان نمود کند. همچنین ممکن است عوامل دیگری نظیر وجود اختلالات متعدد در غدد درون ریز در پیدایش ژنیکوماستی، که تولید تستوسترون را در بدن تحت تاثیر قرار میدهد مسبب بروز این مورد شود.

اختلالات ناشی از عملکرد کبد که یک عارضه جانبی در بدن است ، نیز دلیل دیگری از احتمال وقوع ژنیکوماستی، در مردان می باشد. لذا درمان ژنیکوماستی کاملا بستگی به تشخیص پزشک متخصص در مورد منشا آن خواهد داشت.

علائم ژنیکوماستی چیست؟

در اصلاح علمی و پزشکی، افزایش حجم و یا بزرگ شدن بافت پستان در مردان را  “ژنیکوماستی” یا Gynecomastia می نامند. ضخامت حدودی بافت طبیعی پستان در مردان بزرگسال، حدودا کمتر از دو الی سه سانتیمتر در واحد مکعب می باشد، در حالت ژنیکوماستی، بافت غدد پستان به دو الی چند برابر میزان استاندارد افزایش حجم میدهد.

ژنیکوماستی، یا بزرگی پستان میتواند تنها در یک سمت و یا در هر دو سمت به صورت همزمان ایجاد شود. همچنین ممکن است این افزایش اندازه سینه، موجب حساسیت بیشتر و دردناک شدن بافت بیرونی پستان شود.

علل ژنیکوماستی چیست؟

ژنیکوماستی، (بزرگ شدن بافت پستان) در اکثر موارد در اثر تغییرات هورمونی، در دوره بلوغ و یا به صورت مداوم در طی افزایش سن رخ می‌دهد. در حالت کلی میتوان گفت هر گاه تعادل بین دو هورمون استروژن (هورمون زنانه) و تستوسترون (هورمون مردانه) در بدن به هم بخورد ممکن است ژنیکوماستی در بدن رخ دهد و سینه‌ها بزرگ شوند.

به صورت طبیعی، هورمون‌ های جنس مخالف به مقدار خیلی کم و نادر در بدن زنان و مردان ترشح می‌شود.البته مصرف برخی داروهای بدون نسخه و یا تاریخ مصرف گذشته، داروهای غیر قانونی، و همچنین برخی داروهایی هورمونی که برای افزایش حجم عضله و دوپینگ مخصوصا در بدن سازی مورد استفاده قرار میگیرند، و در برخی موارد بر اثر وجود تو مور و یا عارضه بیماری ها می توانند مسبب بزرگ شدن بافت پستانها شوند.

منبع: کلینیک تخصصی پیکرتراشی و تناسب اندام ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم