مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

کاشت مو یا تقویت مو، کدام یک درمان ریزش موی سکه ایی است؟

ریزش موی سکه ای

کاشت مو یا تقویت مو، کدام یک درمان ریزش موی سکه ایی است؟

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

کاشت مو یا تقویت مو، کدام یک درمان ریزش موی سکه ایی است؟

آیا شما هم دچار ریزش موی سکه ای شده اید و نازیبایی مشهود در سرتان سبب یافتن راه های درمان برای آن شده است؟ به نظر شما پزشکان برای درمان این بیماری چه روشی را به کار می گیرند؟ آیا آن ها معتقدند که ابتدا باید به تقویت مو پرداخت یا مستقیما به سراغ کاشت مو رفت؟

کاشت مو یا تقویت مو، کدام یک درمان ریزش موی سکه ایی است؟

ریزش موی سکه ای چیست؟

ریزش موی سکه ای که نام علمی آن آلوپسی آره آتا می باشد گاهی اوقات مانند یک مهمان ناخوانده وارد زندگی افراد می شود و آن ها را با معضل کچلی سکه ای در نقاط مختلف سرشان مواجه خواهد کرد. این بیماری خود ایمنی که در آن فولیکول های مو با اینکه از بین نمی روند اما سیستم ایمنی بدن به آن ها حمله ور شده و موجب ریزش مو ها می شود.

چون ریزش مو همانند ایجاد لکه هایی کوچک مشابه سکه است به ریزش موی سکه ای معروف شده است. آلوپسی حالت های ضعیف و شدید دارد. در موارد ضعیف لکه های ایجاد شده در اثر بی مویی بسیار کوچک و جزیی هستند اما در موارد حاد متاسفانه روند پیشرفت می تواند تا جایی ادامه داشته باشد که فرد با کچلی کامل مو های سر خود مواجه شود. حتی مواردی بوده اند که این بیماری به ریزش کل مو های بدنشان منجر شده است.

سن شایع برای مبتلا شدن به بیماری ریزش موی سکه ای از ۲۰ الی ۴۰ سالگی تخمین زده شده است. با این حال موارد متعددی مشاهده شده است که کودکان نیز به آن دچار شده اند و متاسفانه هر چه سن فرد کمتر باشد روند درمان آن دشوار تر خواهد شد. جالب است بدانید این بیماری واگیردار و مسری نمی باشد و حتی امکان رشد مجدد مو های خود شخص بیمار هم وجود دارد.

درمان ریزش موی سکه ای

درمان ریزش موی سکه ای با تقویت مو یا کاشت مو؟

با در نظر گرفتن شرایط بیمار، پزشک متخصص پوست و مو ابتدا سعی می کند که در اولین گام با روش های بازدارنده و تقویت کننده مانند بکارگیری داروهای تزریقی و یا موضعی (کرم های مالیدنی) از روند افزایشی ریزش موی سکه ای جلوگیری کند. در نتیجه هنگامی طبق تشخیص پزشک با مناسب بودن سن بیمار و کم بودن تعداد این ضایعه ها تنها به کمک دارو می توان درمان را انجام داد. در صورتی که ضایعات زیاد باشند از آنجایی که تزریقات متعدد می تواند برای فرد دردناک و آزار دهنده باشد از دز های قوی تر در دارو های موضعی استفاده می شود تا اثر بخش تر باشند.

روش پی آر پی نیز روشی می باشد در آن از یک محلول تزریقی شامل پلاسمای سرشار از پلاکت که از خون خود فرد استخراج شده است، استفاده می گردد و روش مزوتراپی تزریق نمودن ترکیبات دارویی داخل لایه زاینده پوست است. این دو روش هم می توانند در مراحل بعدی برای درمان کردن معضل ریزش موی سکه ای به کار روند ونتایج خوبی داشته باشند.

آخرین مرحله درمان آلوپسی تنها در صورتی که مشکل اصلی سیستم ایمنی فرد حل می شود اما رشد مو در مناطق مورد نظر متوقف شده، از روش کاشت مو استفاده خواهد شد تا سبب رشد مجدد و دائمی مو شود.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم