مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

کچلی قارچی سر چیست

کچلی قارچی سر چیست

کچلی قارچی سر چیست

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

همانطور که میدانید موهای سر تاثیر زیادی را بر روی زیبایی دارند به همین دلیل در صورتی که مشکلی برای موها به وجود آید و یا آسیب به آن ها وارد شود قطعا شاهد کاهش قابل توجه زیبایی خواهیم بود.همین باعث میشود تا افرادی که دچار کچلی و طاسی شده اند در اکثر موارد دچار مشکلات روحی شوند و نتوانند به خوبی به فعالیت های خود بپردازند.برای اینکه به درمان کچلی،طاسی و اسیب های مو بپردازید باید قبل از هر چیز علت اسیبی که به موهایتان وارد شده است را شناسایی کنید.در بسیاری از موارد ممکن است ریزش موهایتان به علت کچلی قارچی سر باشد.

این مشکل یکی از مشکلات شایعی است که ممکن است برای افراد در هر سنی به وجود آید اما خوشبختانه با راه حل هایی که وجود دارد میتوان به راحتی از آن جلوگیری کرد و یا به درمان آن پرداخت.در ادامه بیشتر به کچلی قارچی سر میپردازیم.

 

کچلی قارچی سر

کچلی قارچی سر چیست؟

سالانه افراد زیادی به کچلی و طاسی مبتلا میشوند و برای درمان این مشکل به متخصصان زیبایی مراجعه میکنند.از میان این افراد درصد قابل توجهی از آنها به کچلی قارچی سر مبتلا شده اند و به این دلیل موهایشان را از دست داده اند. کچلی قارچی سر به مشکلی گفته میشود که در آن قارچ ها در نقاطی خاص و یا تمام قسمت های سر تجمع پیدا میکنند و با اسیب هایی که به فولیکول ها وارد میکنند باعث میشوند تا قسمتی از موها دچار ریزش شود.معمولا افرادی که به این مشکل مبتلا میشوند سوزش و خارش را نیز در کنار ریزش مو تجربه خواهند کرد.در واقع مهمترین علامت کچلی قارچی سر خارش سر است.

 

پیشگری از کچلی قارچی سر چگونه است؟

برای اینکه به کچلی قارچی سر مبتلا نشوید باید تا جایی که امکان دارد به نظافت موهای خود اهمیت دهید چون در غیر اینصورت زمانی که به این مشکل مبتلا شوید درمان آن چندان راحت نخواهد بود.یکی از بهترین کارهایی که میتوانید برای جلوگیری از این مشکل به کار گیرید این است که از شوینده های مناسب استفاده کنید تا ph و چربی چوست سرتان در سطح نرمال باقی بماند  و زمینه ی رشد قارچ ها و عوامل بیماری زا در آن به وجود نیاید.

 

چگونه میتوان کچلی قارچی سر درمان کرد؟

برای درمان کچلی قارچی سر باید به متخصصان زیبایی مراجعه کنید چون درمان این مشکل به صورت خانگی میسر نخواهد بود.متخصصان با تجویز داروهای موضعی و شامپوهای مناسب در کمترین زمان ممکن به درمان این مشکل خواهند پرداخت.البته در مواردی هم ممکن است برای درمان قارچ ها داروهای خوراکی نیز در کنار سایر موارد تجویز شود.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم