مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

بهترین درمان ریزش مو موقتی چیست

ریزش موی موقتی

بهترین درمان ریزش مو موقتی چیست

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

افرادی که دچار برخی ریزش موها میشوند در مواردی میتوانند مجددا شاهد رشد موهای خود باشند به همین دلیل باید این نکته را بدانید که همه ی ریزش موها دائمی نیستند و نباید برای درمان ریزش موی خود بی اهمیت باشید. افرادی که دچار ریزش مو موقتی میشوند میتوانند با استفاده از روش هایی بسیار ساده به نتیجه ی دلخواه دست پیدا کنند. بهتر است بدانید روش هایی مانند کاشت مو فقط برای درمان ریزش موی ارثی و دائمی به کار گرفته می شوند و برای رفع کچلی موقت به هیچ وجه کاربردی ندارند.

ریزش مو موقتی

ریزش مو موقتی

خوشبختانه در بسیاری از مواقع افرادی که دچار ریزش مو میشوند بعد از مدتی کوتاه میتوانند با استفاده از روش هایی بسیار ساده شاهد رشد موهای خود باشند. استرس و اضطراب شدید یکی از عواملی است که باعث ریزش مو موقتی میشود. افرادی که دچار این نوع ریزش مو می شوند میتوانند با گذشت مدت زمانی کوتاه شاهد رشد مجدد موهای خود باشند و به نتایج دلخواه دست پیدا کنند.

علاوه بر این ریزش مو موقتی ممکن است به علت سوء تغذیه و کمبود ویتامین های مختلف به وجود آمده باشد چون ویتامین ها و عناصر ضروری بدن تاثیر زیادی در رشد موها دارند. از میان عوامل مختلفی که باعث ریزش موی مقطعی یا موقت میشوند میتوان به بیماری های کبدی، کم کاری تیروئید، کم خونی، بیماری های قارچی و سایر بیماری های عفونی اشاره کرد.

 

پیشگیری از ریزش مو موقتی

برای پیشگیری از ریزش مو موقتی باید به وضعیت روحی خود توجه داشت و به طور کلی از سبک زندگی سالم بهره گرفت. یعنی به ورزش و فعالیت های فیزیکی اهمیت داد و به مصرف رژیم غذایی مناسب پرداخت چون همانطور که اشاره کردیم ریزش موی مقطعی در بسیاری از مواقع به علت بیماری های مختلف به وجود می آید که میتوان با توجه به سلامت خود از ابتلا به آن ها پیشگیری کرد.

 

درمان ریزش مو موقتی

به طور کلی نسخه ی یکسانی برای درمان انواع ریزش مو موقتی وجود ندارد به همین دلیل افرادی که دچار آن میشوند بهتر است به پزشک مراجعه نمایند. اما به طور کلی در بسیاری از مواقع میتوان با استفاده از داروهایی که متخصصان تجویز میکنند در مدت زمان چند ماه شاهد رفع این نوع ریزش مو ها بود. علاوه بر این استفاده از روش های خانگی هم در برخی موارد نتایج قابل قبولی به دنبال خواهد داشت.

بهتر است بدانید ریزش موی ناشی از سوء تغذیه و استرس و اضطراب شدید معمولا بعد از مدت زمانی بسیار کوتاه درمان میشود. کافی است به استفاده از غذاهای مفید پرداخت و سبک زندگی سالمی را در پیش گرفت.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم