مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

تاثیر هورمون تستوسترون در ریزش مو

هورمون تستوسترون در ریزش موی سر

تاثیر هورمون تستوسترون در ریزش مو

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

ارتباط و وابستگی بین هورمون تستوسترون و ریزش موی سر بسیار سخت بوده و بسیار از پزشکان مو نیز زیاد به آن نپرداختند. بسیار از افراد تصور می کنند که کسانی که سر کچل یا طاسی دارند، ترشح هورمون تستوسترون آنها زیاد است؟ چقدر این تصور ( هورمون تستوسترون در ریزش مو ) درست است؟ در ابتدا کمی با هورمون تستوسترون آشنا شویم تا بتوانیم به این پرسش درست پاسخ دهیم.

هورمون تستوسترون چیست؟

تستوسترون یکی از انواع هورمون های جنسی مردانه است که برای رشد و نمو و زادوولد بسیار مهم است. برخی ها بر این باورند که این هورمون مهم ترین هورمون مردانه است. البته در نظر داشته باشید هورمون تستوسترون در زنان نیز با مقدار کمی نسبت به مردان تولید می شود.

هورمون در ریزش مو

اثر هورمون تستوسترون در ریزش مو یا رشد مو

این موضوع ” هورمون تستوسترون در ریزش مو ” جز موارد پر بحث بین متخصصان مو بوده و بسیاری از دانشمندان و محققان روی آن تحقیقات و بررسی های زیادی انجام داده اند. مطلع بودن از دلایل و علت های ریزش مو باعث می شود تا بتوانید از ریزش موی سر جلوگیری کرده و نیاز به پیوند و کاشت مو نداشته باشید.

می توان اعلائم کرد هورمونها در ریزش یا رشد موی سر در مردان و هم در زنان موثر است ولی میزان اثر گذارای در همه یکسان نیست. اغلب عبارت های مثل هورمون استروژن و تاثیر آن در رشد مو ، هورمون موی سر ، هورمون پروژسترون و میزان اثر بخشی در رشد مو زیاد می شنویم این موضوع نشان دهنده اهیمت و نقش هورمون ها در رشد یا ریزش مو است.

آزمایش تستوسترون

هورمون تستوسترون در ریزش مو چقدر اهیمت دارد؟

هورمون های تستوسترون ، استروژن ، پروژسترون در گروه هورمونهای جنسی قرار گرفته دارد. هورمونهای نامبرده شده جز تاثیر گذارترین هورمونها بر رشد موهای بدن و سر هستند. زمانی که یک خانم یا دختری دچار بالا رفتن هورمون تسترون می شود اغلب دچار چاقی یا پرمویی در جاهای مختلفی از بدن می شوند.

در برخی از موارد کسانی که از مکمل های بدن سازی و دیگر مکمل های ورزشی استفاده می کنند دیده شده است که به دلیل استفاده افزایش هورمون تستوسترون باعث از دست دادن مقدار قابل توجهی مو سر شده اند و پس از مدتی شاهد رشد موهای دیگر مثل صورت و بدن خواهند بود.

در حال حاضر با پیشرفت علم هورمون شناسی بعد از معاینات و آزمایشات توسط متخصص می توان تاثیر ریزش یا رشد مو را متوجه شد و برای آن چاره ای اندیشد. قطعا مراجعه به یک مرکز تخصصی مو می تواند در جلوگیری از ریزش مو شما بسیار موثر باشد و شما را از نگرانی های مربوط به کچلی و طاسی سر دربیاورد.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم