مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

جراحی زیبایی شکم (تامی تاک)

آنالیز وزن و چربی

جراحی زیبایی شکم (تامی تاک)

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

آیا دراز نشست شکمتان را سفت نمیکند؟ اگر پوست شکم و پهلوهایتان شل است و هیچ رژیم یا ورزشی نتیجۀ مطلوبی به شما نمیدهد ممکن است به جراحی زیبایی شکم (تامی تاک) که پزشکان به آن ابدومینوپلاستی میگویند فکر کنید. با انجام تامی تاک از شر پوست و چربی اضافه ناحیه شکم و پهلو خلاص میشوید و عضلات شکمی سفت خواهید داشت.
این جراحی مشابه لیپوساکشن نیست، اگرچه شما میتوانید لیپوساکشن و تامی تاک را با هم انجام دهید.  اگر تصمیم دارید تامی تاک انجام دهید باید مواردی را در نظر داشته باشید.


تامی تاک برای چه کسانی مناسب است؟
افرادی که میخواهند تامی تاک انجام دهند باید از سلامت کامل برخوردار باشند.
زنانی که بارداریهای متعدد داشته اند یا مردان و زنانی که قبلاً دچار اضافه وزن بودند و اکنون وزن خود را کاهش داده اند و پوست ناحیه شکم شان شل و افتاده شده گزینه های مناسبی برای تامی تاک هستند.

تامی تاک برای چه کسانی مناسب نیست؟
اگر قصد بارداری دارید باید انجام تامی تاک را تا بچه دار شدن به تعویق بیاندازید. در جراحی عضلات شکمی را جمع میکنند که بارداری باعث می شود عضلات از هم باز شوند.
اگر قصد کاهش وزن دارید تامی تاک مناسب شما هم نخواهد بود. تامی تاک باید آخرین راه برای شما باشد. اگر از روش های دیگر نتیجۀ مطلوب نگرفتید سپس به سراغ جراحی زیبایی شکم بروید.

آمادگی های لازم برای انجام تامی تاک
گام اول انتخاب یک جراح مطمئن است؛ سپس جراح موارد زیر را به شما توضیح خواهد داد:

  • ابدومینوپلاستی کامل. جراح زیر شکم را درست بین استخوانهای لگن برش میدهد و پوست و چربی های اضافه را از آن طریق خارج میکند. ممکن است به جابجایی یا برداشتن بافت اطراف ناف نیاز باشد.
  • مینی ابدومینوپلاستی. این جراحی اصولاً برای افرادی انجام میشود که چربی ذخیره شده شکمی در زیر ناف قرار داشته باشد. درحین جراحی، جراح نیاز به برداشتن یا جابجایی بافت اطراف ناف ندارد و زمان جراحی کمتر و حدوداً ۲ ساعت خواهد بود.

اگر سیگاری هستید پزشک از شما میخواهد که حداقل دو هفته قبل از جراحی تا دو هفته پس از آن سیگار را ترک کنید. زیرا روند درمان را کند میکند و عوارض خواهد داشت.
قبل از جراحی رژیم سالم  با وعده های غذایی کامل داشته باشید. از رژیم های لاغری بپرهیزید.
سوابق درمانی و دارویی خود را به پزشک بگویید. پزشک قبل و بعد از جراحی داروهایی را تجویز میکند.
شما پس از جراحی به موارد زیر احتیاج دارید:

  • کیسه یخ
  • لباس راحت و گشاد
  • وازلین
  • صندلی حمام و دوش تلفنی

همچنین حتماً کسی را به عنوان همراه با خود به بیمارستان ببرید.
زمان جراحی از دو تا پنج ساعت متغیر است.

عوارض
درد و کبودی از عوارض شایع تامی تاک هستند.
ممکن است محل جراحی تا چند ماه بی حس باشد. مانند هر جراحی دیگری تامی تاک هم خطراتی دارد، اگرچه بسیار نادر است اما احتمال آن وجود دارد که شامل لخته شدن خون، خونریزی داخلی و عفونت میباشد. اگر دچار دیابت، مشکلات کبدی، ریوی و قلب هستید احتمال بروز عوارض بیشتر خواهد شد. اگر روند درمان شما بخوبی پیش نرود نیاز به جراحی دوم دارید.
جای برش بر روی شکم باقی میماند، اگرچه با گذشت زمان کمرنگ میشود اما بطور کامل از بین نمیرود. پزشک برای کمرنگ شدن جای زخم پمادهایی را تجویز خواهد کرد.

مراقبت های بعد از جراحی
چه جراحی شما از نوع ابدومینوپلاستی باشد و چه مینی ابدومینوپلاستی، برش ایجاد شده بر شکم بخیه و سپس باندپیچی میشود. بانداژ سبب تسریع بهبودی میشود لذا برای تعویض آن باید به توصیه های پزشک با دقت عمل کنید. همچنین جراح بهترین حالت نشستن یا دراز کشیدن را به شما خواهد گفت.
فعالیت های زیاد تا ۶ هفته باید محدود شوند و برای اطمینان از بهبودی تا یک ماه از محل کار مرخصی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم