مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

روش های درمان ریزش ابرو در بچه ها چیست

ریزش ابرو در بچه ها

روش های درمان ریزش ابرو در بچه ها چیست

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

در صورتی که کودکان دچار ریزش ابرو شده و نگرانی شدیدی را تجربه کرده اید بهتر است بدانید این مشکل آنقدر ها هم که تصور میشود خطرناک نیست چون در بسیاری از مواقع میتوان با استفاده از روش هایی که وجود دارد به راحتی آن را درمان کرد. البته ریزش ابرو ممکن است به علت برخی بیماری های پنهان در بدن هم به وجود آید به همین دلیل بهتر است حتما برای تشخیص علت آن به پزشک مراجعه کنید. در ادامه به درمان ریزش ابرو در بچه ها خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

 

درمان ریزش ابرو در بچه ها

برای درمان ریزش ابرو در بچه ها نمیتوان همیشه از یک نسخه ی درمانی استفاده کرد چون این مشکل به دلایل مختلفی رخ میدهد. بهتر است بدانید یکی از اصلی ترین دلایل ریزش ابرو در کودکان سوء تغذیه است که در این موارد میتوان با مراجعه به پزشک و دریافت مکمل هایی که تجویز میشود به نتیجه رسید. استفاده از غذاهای مقوی هم در رشد سریع ابرو ها نقش قابل توجهی خواهد داشت.

اما در مواردی هم باید برای درمان ریزش ابرو در بچه ها از درمان های دارویی استفاده کرد. مثلا کودکانی که دچار بیماری آلوپسی میشوند باید از داروهایی مانند آمپول کورتون استفاده کنند. البته بیماری آلوپسی به صورت قطعی قابل درمان نیست به همین دلیل کودکانی که دچار آن میشوند ممکن است شاهد رشد مجدد ابروهای خود نباشند. بهتر است بدانید آلوپسی در برخی موارد به صورت خود به خود رفع می شود.

درمان ریزش ابرو در بچه ها

درمان ریزش ابروی استرسی بچه ها

برای درمان ریزش ابرو در بچه ها در برخی موارد حتی نیاز به داروها هم نخواهد بود. بهتر است بدانید استرس یکی از عواملی است که باعث ریزش مو و ابرو در کودکان میشود. در این موارد برای رشد ابروهای جدید باید قبل از هر چیز به یک روانشناس با تجربه مراجعه کرد تا با رفع استرس شاهد دست یابی به نتایج دلخواه بود.

البته در برخی از موارد متخصصان با استفاده از برخی روش ها و تجویز داروها به تقویت مو ها و افزایش رشد آن میپردازند تا سریع تر شاهد دست یابی به نتایج دلخواه باشند.

 

رفع ریزش ابروی وسواس جبری در بچه ها

اختلال وسواس جبری هم از مشکلاتی که باعث خالی شدن ابرو ها میشود. کودکانی که دچار این مشکل می شوند به صورت ناخواسته به کندن موهای سر و ابروهای خود میپردازند. این کار در بلند مدت باعث میشود تا رشد ابرو ها متوقف شود و آسیب های شدیدی به موهای کودک وارد گردد. در این صورت برای درمان ریزش ابرو در بچه ها باید به روانشناس مراجعه کرد.

منبع: کلینیک تخصصی ترمیم مو و ابرو نگین ایران نوین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم