مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

پلاسما جت بینی چیست

عمل بینی با پلاسما جت

پلاسما جت بینی چیست

[تعداد: 292    میانگین: 2.4/5]

پلاسما چیست؟

پلاسما جت که عموما به حالت چهارم ماده شناخته می شود زمانی به وجود می آید که گازهای داخل هوا با استفاده از دستگاه پیشرفته یونیزه شده و قابلیت درمان و برطرف کردن مشکلات پوستی را دارد.

 

متخصص پلاسما جت

کاربرد پلاسما جت

اکثر افراد از کاربرد پلاسما جت را در جوانسازی پوست و رفع افتادگی پلک آگاه هستند ولی پلاسما جت در خوش فرم کردن بینی ها گوشتی نیز کاربرد دارد. اغلب کسانی که برای خوش فرم کردن بینی به متخصص زیبایی مراجعه می کنند دنبال درمان های غیر تهاجمی هستند، در واقع می خواهند بدون عمل جراحی، شکل ظاهری بینی خود را تغییر دهند. باید گفت پلاسما جت انتخاب ایده آلی برای این افراد است.

متخصص با استفاده از یک وسیله همراه، با یک انفجار کنترل شده در پوست که با نام کورنئوست پوست نیز شناخته می شود بدون صدمه به ساختار پوست های اطراف بینی، شبکه مختصری را برای ایجاد انقباض در پوست ایجاد می نماید. این فرآیند باعث تغییر رنگ محل به قهوه ای تیره شده که جای نگرانی نبوده و پس از گذشت چند روز رنگ پوست به حالت اولیه خود باز می گردد.

خیلی از افراد از جراحی زیبایی بینی به دلیل بیهوشی و دیگر عوارض عمل نگرانی دارند، متد استفاده در پلاسما جت این نگرانی را رفع کرده و باعث می گردد شخص بدون دردسرهای عمل جراحی، فرم بینی را اصلاح کرده تا نتیجه عالی دست پیدا کند.

پلاسما جت

مزایای استفاده از پلاسما جت

 • قیمت و هزینه پلاسما جت نسبت به سایر روش ها مثل عمل زیبایی بینی
 • تاثیر و عملکرد طولانی مدت
 • اثرگذاری در مدت زمان کوتاه
 • دوره نقاهت کوتاه مدت
 • مضرات و عوارض جزئی

مزایای استفاده از پلاسما جت

پلاسما جت بینی

پلاسما جت بینی یکی از روش هایی است که در سالهای اخیر بسیاری از افراد برای افزایش زیبایی خود از آن بهره می گیرند. به علت اینکه این روش عوارض کمی را دارد یکی از بهترین گزینه ها برای درمان بد فرمی بینی به شمار می رود به همین دلیل در موارد زیادی می توان از آن بهره برد. البته این روش برای همه ی افراد تاثیر گذار نیست و باید برای تشخیص اثر بخشی آن قبل از هر چیز به متخصصان زیبایی مراجعه کرد.

پلاسما جت بینی برای چه کسانی است

پلاسما جت بینی معمولا برای افراد به کار گرفته می شود که بینی گوشتی دارند و قصد دارند با استفاده از روشی ظرافت بینی شان را افزایش دهند. البته روش های دیگری نیز برای کوچک کردن بینی های گوشتی وجود دارد اما به نظر می رسد اکثر این روش ها بیشتر جنبه ی تبلیغاتی دارند و نمی توانند نتایج قابل توجهی را داشته باشند به همین دلیل استفاده از پلاسما راه علمی و منطقی تر خواهد بود.

پلاسما جت بینی
پلاسما جت بینی چیست؟

همانطور که گفتیم پلاسما جت بینی از روش هایی است که می توان برای کوچک کردن بینی های گوشتی از آن استفاده نمود. بینی گوشتی به بینی گفته می شود که بدفرمی آن به علت حجم استخوان بینی ایجاد نشده باشد و بافت ها و چربی هایی بینی باعث بدفرمی بینی شده باشد.برای این بینی ها می توان از پلاسما جت بینی استفاده کرد و در اکثر موارد به نتایج قابل قبولی رسید. معمولا استفاده از این روش در کمترین زمان ممکن انجام می پذیرد و فرد میتواند بدون این که عوارض خاصی را تجربه کند در طی چند جلسه به بینی زیبایی دست پیدا کند.

پلاسما جت بینی چگونه انجام می گیرد؟

در پلاسما جت بینی برای کوچک کردن بینی از پلاسما استفاده می شود به همین دلیل هیچ خبری از تیغ جراحی نخواهد بود و شاهد هیچ برشی نخواهیم بود. پلاسما ماده ای است که دمای بالایی را دارد اما در عوض به علت فشار کمی که دارد آسیبی را به بافت های بدن وارد نمی کند به همین دلیل می توان برای کوچک کردن بینی از آن بهره گرفت. زمانی که سطح بینی با  پلاسما برخورد می کند سطح رویی پوست تبخیر می شود به همین دلیل بافت های زیرین حالت بهتری را به خود می گیرند و چربی ها به راحتی از بین می روند.


برای آشنایی بیشتر فیلم پلاسما جت بینی مشاهده فرمایید.


پلاسما جت بینی چه عوارضی را دارد؟

پلاسما جت بینی از روش هایی است که بر خلاف جراحی بینی هیچ عارضه ای را به دنبال ندارد به همین دلیل می توانید بدون هیچ گونه نگرانی از این روش استفاده کنید.البته بعد از استفاده از این روش ممکن است شاهد تورم و قرمزی باشیم که به سرعت از بین میرود و مشکلی را به وجود نخواهد آورد.

خطرات و عوارض پلاسماجت بینی

 • معمولا دو الی پنج روز بعد از پلاسما به دلیل تورم بهتر است شخص از حضور در محل های شلوغ اجتناب نماید.
 • ممکن است بعد از پلاسما کمی درد در بینی و اطراف آن داشته باشید.
 • جمع شدن پوست بعد از درمان به دلیل استفاده از پلاسما وجود دارد البته به گذشت چند روز پوست بینی به حالت اولیه خود برمی گردد.

وسیله پلاسما جت

نحوه انجام پلاسما جت بینی

در ابتدا از پمادهای ضدعفونی کننده حدود یک ساعت بروی پوست قرار می دهند، پس از آن درمان با وسیله پلاسما جت شروع شده، ابتدا شخص احساس گرما و درد در ناحیه ی که پلاسما انجام می شود دارد. در مراحل پایانی پلاسما جت نقاط کوچ قهوه ای رنگ در نواحی که پلاسما انجام شده به وجود می آید. لایهای کربنی که در اثر پلاسما به وجود آمده است چهار الی ده روز طول می کشد تا اثر آن از بین رود. برای بهبود این لایه بهتر است که از مالیدن و … خودداری کرده چون ممکن است باعث ایجاد التهاب در پوست شود.

 

دیگر کاربردهای پلاسما جت

 • از بین بردن چین و چروک و جوان سازی پوست
 • رفع خط خنده
 • رفع افتادگی پلک
 • از بین بردن کک و لکه صورت
 • از بین بردن جای زخم و تتو
 • برداشتن و از بین بردن خال

دیگر کاربردهای پلاسما جت

هزینه ها و قیمت پلاسما جت

مقدار هزینه های پلاسما جت به عوامل مختلفی بستگی دارد. موارد مهم در تعیین هزینه پلاسما، مقدار فرم دهی به بینی، تعداد جلسات، دستگاه و مواد اولیه مورد استفاده قرار گرفته شده البته مهارت و تجربه متخصص نیز در قیمت تاثیر گذار است. البته ممکن است قیمت پلاسما جت در همه شهرهای ایران یکسان نبوده و در مراکز استان ها گرانتر باشد. به هر حال قیمت دقیق و مشخصی را برای پلاسما نمی توان در نظر گرفت.

هزینه ها و قیمت پلاسما جت

سوالات رایج پلاسما جت بینی

آیا بعد از پلاسماجت بینی می توان از دیگر روش های زیبایی بینی استفاده کرد؟

بله امکان ترکیب پلاسما جت با سایر متدهای فرم دهی بینی وجود دارد.

آیا استفاده از پلاسماجت برای همه افراد مناسب است؟

افرادی که از سرطان رنج می برند و ایمپلنت های فلزی در داخل بدنشان استفاده شده نمی توانند از پلاسما استفاده کنند البته نظر نهایی توسط متخصص بعد از معاینات به شخص گفته می شود.

آیا در دوران بارداری و شیردهی می توان از پلاسماجت استفاده کرد؟

به دلیل عوارض جانبی بهتر است در دوران بارداری و شیردهی از پلاسما بینی استفاده نشود.

آیا استفاده از پلاسما محدویت سنی دارد؟

خیر، ولی زیر ۱۸ سال معمولا پلاسما انجام نمی شود.

پلاسماجت چقدر طول می کشد؟

برای هر جلسه معمولا یک ساعت، البته زمانی برای بی حسی و آماده شدن نیز در نظر بگیرد.

دوران نقاهت پلاسماجت چقدر است؟

دوران نقاهت پلاسما جت خیلی کوتاه بوده و شخص می تواند بعد از چند روز مراقبت بدون نگرانی به فعالیت های روزمره بپردازد.

آیا پلاسماجت درد دارد؟

در شروع پلاسماجت شخص در جایی که پلاسما انجام می شود احساس گرما و درد میکند البته بعد از مدت زمان کوتاهی این درد رفع می شود.

کلینیک پوست و موی نگین ایران نوین یکی از معتبرترین مراکز زیبایی در ایران به حساب می آید. خدمات این مجموعه معتبر بسیار گسترده بوده که فرد میتواند بهترین روشهای جراحی را در این کلینیک انجام دهد. کلینیک کاشت موی نگین ایران نوین از معتبرترین مرکزهای کاشت مو در سراسر ایران بوده که سالانه مراجعین زیادی از داخل ایران و خارج از ایران را دارد. 

 

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین

2 پاسخ به “پلاسما جت بینی چیست”

 1. سینامحمدی گفت:

  سلام روز اولی که بینی رو پلاسما میکنی از چه ساعتی به بعد باید کرم روی بینی بزنی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم